fbpx
Культура, Важливе, Суспільство

Виставка «Сучасний український символізм та Михайло Врубель»

06.10.2019, 10:00

У Національному музеї «Київська картинна галерея» представили виставку «Сучасний український символізм та Михайло Врубель» у рамках нового музейного проекту «Діалог через століття». В експозиційному просторі музею вперше можна побачити твори Михайла Врубеля разом із роботами сучасних українських митців.

This slideshow requires JavaScript.

Виставковий проект «Діалог через століття. Сучасний український символізм та М. Врубель» – це спроба створити простір для спілкування між митцями різних епох, яких об’єднує любов до не буквальних, а багатозначних і утаємничених символічних образів.

У Національному музеї «Київська картинна галерея» знаходяться унікальні роботи Михайла Врубеля, творчість якого саме за часів «київського періоду» набула ознак символізму, завдяки зануренню в атмосферу традицій візантійської й давньоруської образотворчості.

Врубелівський образ Демона, який народжується саме за часів «київського періоду», містико-символічні мотиви «Надгробного плачу», «Богоматері-Оранти» та інших творів митця вперше можна побачити в експозиційному просторі музею із художніми роботами сучасників. Демонстрація споконвічних інтенцій художників до актуалізації мови символів на виставці є спробою вступити у міжчасовий діалог.

Виставковий проект об’єднує як твори Михайла Врубеля, що знаходяться у постійній експозиції на другому поверсі музею, так і роботи, надані з фондів, що експонуються в просторі мистецького «діалогу» на першому поверсі разом із творами сучасних українських митців.

Серед учасників проекту такі відомі художники як Петро Бевза, Андрій Блудов, Олег Денисенко, Роман Романишин, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Микола Журавель, Андрій Цой, Олексій Малих, Олексій Анд, Дмитро Грек, Петро Антип, Єгор Зігура, Олексій Владіміров, Анатолій Фурлет, Ірина Вештак-Остроменська, Юрій Вакуленко, Олександр Янович, Марина Афанасьєва.

Фото надано організаторами заходу.

Подія на Facebook

Національний музей «Київська картинна галерея»

ЦСМ «Білий Світ»

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture