Культура, Важливе, Суспільство

Виставка «Сучасний український символізм та Михайло Врубель»

06.10.2019, 10:00

У Національному музеї «Київська картинна галерея» представили виставку «Сучасний український символізм та Михайло Врубель» у рамках нового музейного проекту «Діалог через століття». В експозиційному просторі музею вперше можна побачити твори Михайла Врубеля разом із роботами сучасних українських митців.

This slideshow requires JavaScript.

Виставковий проект «Діалог через століття. Сучасний український символізм та М. Врубель» – це спроба створити простір для спілкування між митцями різних епох, яких об’єднує любов до не буквальних, а багатозначних і утаємничених символічних образів.

У Національному музеї «Київська картинна галерея» знаходяться унікальні роботи Михайла Врубеля, творчість якого саме за часів «київського періоду» набула ознак символізму, завдяки зануренню в атмосферу традицій візантійської й давньоруської образотворчості.

Врубелівський образ Демона, який народжується саме за часів «київського періоду», містико-символічні мотиви «Надгробного плачу», «Богоматері-Оранти» та інших творів митця вперше можна побачити в експозиційному просторі музею із художніми роботами сучасників. Демонстрація споконвічних інтенцій художників до актуалізації мови символів на виставці є спробою вступити у міжчасовий діалог.

Виставковий проект об’єднує як твори Михайла Врубеля, що знаходяться у постійній експозиції на другому поверсі музею, так і роботи, надані з фондів, що експонуються в просторі мистецького «діалогу» на першому поверсі разом із творами сучасних українських митців.

Серед учасників проекту такі відомі художники як Петро Бевза, Андрій Блудов, Олег Денисенко, Роман Романишин, Володимир Бахтов, Тетяна Бахтова, Микола Журавель, Андрій Цой, Олексій Малих, Олексій Анд, Дмитро Грек, Петро Антип, Єгор Зігура, Олексій Владіміров, Анатолій Фурлет, Ірина Вештак-Остроменська, Юрій Вакуленко, Олександр Янович, Марина Афанасьєва.

Фото надано організаторами заходу.

Подія на Facebook

Національний музей «Київська картинна галерея»

ЦСМ «Білий Світ»

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]