fbpx
Культура, Особистості, У світі

Вінсент Ван Гог 🔸 «Портрет доктора Гаше»

24.07.2020, 10:00

■ Нідерландський постімпрессіоніст.

■ На його честь названо кратер Меркурія.

■ Усе життя вивчав та перекладав біблійські тексти.

■ Працював арт-дилером і вчителем.

■ Став художником завдяки молодшому брату Тео =>

■ => який підтримував фінансово і психологічно.

■ За життя Ван Гог продав більше однієї картини =>

■ => дві з них придбав Поль Гоген.

■ Так, той самий.

■ Існує два портрети. Обидва написані у 1890 році.

■ Одна із найдорожчих картин у світі, яку власник мало не знищив =>

■ => але потім сказав, що то був лише жарт.

■ Критики досі сперечаються: оригінал чи підробка?

Від початку Ван Гог прагнув фіксувати сільську буденність. Не сентиментально, а реалістично, палітрою підкреслюючи злидні: коричневий, сірий, синій.

У 1886 році Вінсент прибув до Парижа і прозрів. Він побачив кольори. Багато кольорів. Митець протиставляв синій помаранчевому, червоний зеленому, жовтий фіолетовому, і працював у техніці імпасто: накладення фарби товстим шаром створює об‘єм.

Після цього Ван Гог вирушив у Арль, де прозрів знову: він побачив південне сонце. Зачарований, художник написав ~ 200 картин, зокрема: «Жовтий будинок» (1888),«Натюрморт з тарілкою цибулі» (1889), «Нічна тераса кафе» (1888), «Соняшники у вазі» (1888), «Зоряна ніч над Роною» (1888), «Спальня» (1888).

Живописець відійшов від об‘єктивного до суб’єктивного. Він зображав не те, що бачить, а те, як відчуває побачене. Плоске зображення Ван Гог перетворював в об‘ємне, а картину – в скульптуру.

Перед смертю художник двічі написав «Портрет доктора Гаше». Це дійсно портрет лікаря, якого звали Поль-Фердинанд Гаше, і який підтримував останні місяці життя Ван Гога. Свій внутрішній світ митець передає через картину – сумний та болісний. Рослина поруч із лікарем – наперстянка, з неї готували ліки.

15 травня 1990 року підписаний портрет разом із гілкою наперстянки продали за рекордну суму – 82,5 млн доларів. Другий – не підписаний – виставляється у Mузеї Орсе. Інфрачервоне сканування та хімічний аналіз не дали результату, тож суперечки тривають досі: оригінали чи підробка?

The News&Culture

Docudays UA

Docudays UA оголосив імена учасників національної конкурсної програми: ■ «Май далеко – май добре», Ганна Ярошевич;  ■ «Земля Івана», Андрій Лисецький;  ■ «Сіль із Бонневіллю», Семен Мозговий;  ■ «Казка про Коника», Уляна Осовська і Денис Страшний;  ■ «Рози. Фільм-кабаре», Ірена Стеценко. «Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: обиратимемо між коханням та покликанням, […]

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]