fbpx
Культура, Особистості, У світі

Вінсент Ван Гог 🔸 «Портрет доктора Гаше»

24.07.2020, 10:00

■ Нідерландський постімпрессіоніст.

■ На його честь названо кратер Меркурія.

■ Усе життя вивчав та перекладав біблійські тексти.

■ Працював арт-дилером і вчителем.

■ Став художником завдяки молодшому брату Тео =>

■ => який підтримував фінансово і психологічно.

■ За життя Ван Гог продав більше однієї картини =>

■ => дві з них придбав Поль Гоген.

■ Так, той самий.

■ Існує два портрети. Обидва написані у 1890 році.

■ Одна із найдорожчих картин у світі, яку власник мало не знищив =>

■ => але потім сказав, що то був лише жарт.

■ Критики досі сперечаються: оригінал чи підробка?

Від початку Ван Гог прагнув фіксувати сільську буденність. Не сентиментально, а реалістично, палітрою підкреслюючи злидні: коричневий, сірий, синій.

У 1886 році Вінсент прибув до Парижа і прозрів. Він побачив кольори. Багато кольорів. Митець протиставляв синій помаранчевому, червоний зеленому, жовтий фіолетовому, і працював у техніці імпасто: накладення фарби товстим шаром створює об‘єм.

Після цього Ван Гог вирушив у Арль, де прозрів знову: він побачив південне сонце. Зачарований, художник написав ~ 200 картин, зокрема: «Жовтий будинок» (1888),«Натюрморт з тарілкою цибулі» (1889), «Нічна тераса кафе» (1888), «Соняшники у вазі» (1888), «Зоряна ніч над Роною» (1888), «Спальня» (1888).

Живописець відійшов від об‘єктивного до суб’єктивного. Він зображав не те, що бачить, а те, як відчуває побачене. Плоске зображення Ван Гог перетворював в об‘ємне, а картину – в скульптуру.

Перед смертю художник двічі написав «Портрет доктора Гаше». Це дійсно портрет лікаря, якого звали Поль-Фердинанд Гаше, і який підтримував останні місяці життя Ван Гога. Свій внутрішній світ митець передає через картину – сумний та болісний. Рослина поруч із лікарем – наперстянка, з неї готували ліки.

15 травня 1990 року підписаний портрет разом із гілкою наперстянки продали за рекордну суму – 82,5 млн доларів. Другий – не підписаний – виставляється у Mузеї Орсе. Інфрачервоне сканування та хімічний аналіз не дали результату, тож суперечки тривають досі: оригінали чи підробка?

The News&Culture

24 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 24 листопада припадає День завоювання друзів. Відзначається у день народження Дейла Карнегі, автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей». Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний майновим станом, чоловік шукав можливість чимось відзначитися. Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування. Іменини: Антон, Віктор, […]

Туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі»

У 2021 році на Закарпатті відкриють туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі».   «Кіно приваблює туристів. Складно не згадати про “Третю людину”, коли ти у Відні. Завдяки фільму “Залягти на дно в Брюгге” у пряникове містечко з’їжджаються на Різдво. Фінляндія вабить творчістю Акі Каурісмякі, а по місцях серіалу “Міст” водять дорогі екскурсії … […]

Нова мумія-знахідка: у Єгипті виявили понад 100 саркофагів ⚰️

У некрополі Саккара, на півдні від Каїра, археологи виявили з понад 100 непошкоджених саркофагів і 40 статуй давніх божеств і похоронних масок. У одному із саркофагів знайшли мумію, загорнуту в прикрашену яскравими ієрогліфами похоронну пелену. Саркофаги розподілять між декількома музеями Єгипту Запечатані саркофаги пролежали 2500 років у 3 шахтах на глибині 12 метрів. Знахідка давньої […]

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 Вчені винайшли телепорт, який керує блискавками. Останнім часом вони провокують лісові пожежі в Австралії та у США. 🔸 Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким пішоходи зобов’язані носити світловідбиваючі елементи, коли на вулиці погана видимість: стрічки, наліпки, одяг з рефлективними вставками. 🔸 Маски в громадських місцях стали обов’язковими! У поліції розповіли, що робитимуть […]