fbpx
Культура, Особистості, У світі

Вінсент Ван Гог 🔸 «Портрет доктора Гаше»

24.07.2020, 10:00

■ Нідерландський постімпрессіоніст.

■ На його честь названо кратер Меркурія.

■ Усе життя вивчав та перекладав біблійські тексти.

■ Працював арт-дилером і вчителем.

■ Став художником завдяки молодшому брату Тео =>

■ => який підтримував фінансово і психологічно.

■ За життя Ван Гог продав більше однієї картини =>

■ => дві з них придбав Поль Гоген.

■ Так, той самий.

■ Існує два портрети. Обидва написані у 1890 році.

■ Одна із найдорожчих картин у світі, яку власник мало не знищив =>

■ => але потім сказав, що то був лише жарт.

■ Критики досі сперечаються: оригінал чи підробка?

Від початку Ван Гог прагнув фіксувати сільську буденність. Не сентиментально, а реалістично, палітрою підкреслюючи злидні: коричневий, сірий, синій.

У 1886 році Вінсент прибув до Парижа і прозрів. Він побачив кольори. Багато кольорів. Митець протиставляв синій помаранчевому, червоний зеленому, жовтий фіолетовому, і працював у техніці імпасто: накладення фарби товстим шаром створює об‘єм.

Після цього Ван Гог вирушив у Арль, де прозрів знову: він побачив південне сонце. Зачарований, художник написав ~ 200 картин, зокрема: «Жовтий будинок» (1888),«Натюрморт з тарілкою цибулі» (1889), «Нічна тераса кафе» (1888), «Соняшники у вазі» (1888), «Зоряна ніч над Роною» (1888), «Спальня» (1888).

Живописець відійшов від об‘єктивного до суб’єктивного. Він зображав не те, що бачить, а те, як відчуває побачене. Плоске зображення Ван Гог перетворював в об‘ємне, а картину – в скульптуру.

Перед смертю художник двічі написав «Портрет доктора Гаше». Це дійсно портрет лікаря, якого звали Поль-Фердинанд Гаше, і який підтримував останні місяці життя Ван Гога. Свій внутрішній світ митець передає через картину – сумний та болісний. Рослина поруч із лікарем – наперстянка, з неї готували ліки.

15 травня 1990 року підписаний портрет разом із гілкою наперстянки продали за рекордну суму – 82,5 млн доларів. Другий – не підписаний – виставляється у Mузеї Орсе. Інфрачервоне сканування та хімічний аналіз не дали результату, тож суперечки тривають досі: оригінали чи підробка?

The News&Culture

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture