fbpx
Культура, Особистості, У світі

Вінсент Ван Гог 🔸 «Портрет доктора Гаше»

24.07.2020, 10:00

■ Нідерландський постімпрессіоніст.

■ На його честь названо кратер Меркурія.

■ Усе життя вивчав та перекладав біблійські тексти.

■ Працював арт-дилером і вчителем.

■ Став художником завдяки молодшому брату Тео =>

■ => який підтримував фінансово і психологічно.

■ За життя Ван Гог продав більше однієї картини =>

■ => дві з них придбав Поль Гоген.

■ Так, той самий.

■ Існує два портрети. Обидва написані у 1890 році.

■ Одна із найдорожчих картин у світі, яку власник мало не знищив =>

■ => але потім сказав, що то був лише жарт.

■ Критики досі сперечаються: оригінал чи підробка?

Від початку Ван Гог прагнув фіксувати сільську буденність. Не сентиментально, а реалістично, палітрою підкреслюючи злидні: коричневий, сірий, синій.

У 1886 році Вінсент прибув до Парижа і прозрів. Він побачив кольори. Багато кольорів. Митець протиставляв синій помаранчевому, червоний зеленому, жовтий фіолетовому, і працював у техніці імпасто: накладення фарби товстим шаром створює об‘єм.

Після цього Ван Гог вирушив у Арль, де прозрів знову: він побачив південне сонце. Зачарований, художник написав ~ 200 картин, зокрема: «Жовтий будинок» (1888),«Натюрморт з тарілкою цибулі» (1889), «Нічна тераса кафе» (1888), «Соняшники у вазі» (1888), «Зоряна ніч над Роною» (1888), «Спальня» (1888).

Живописець відійшов від об‘єктивного до суб’єктивного. Він зображав не те, що бачить, а те, як відчуває побачене. Плоске зображення Ван Гог перетворював в об‘ємне, а картину – в скульптуру.

Перед смертю художник двічі написав «Портрет доктора Гаше». Це дійсно портрет лікаря, якого звали Поль-Фердинанд Гаше, і який підтримував останні місяці життя Ван Гога. Свій внутрішній світ митець передає через картину – сумний та болісний. Рослина поруч із лікарем – наперстянка, з неї готували ліки.

15 травня 1990 року підписаний портрет разом із гілкою наперстянки продали за рекордну суму – 82,5 млн доларів. Другий – не підписаний – виставляється у Mузеї Орсе. Інфрачервоне сканування та хімічний аналіз не дали результату, тож суперечки тривають досі: оригінали чи підробка?

The News&Culture

«Молодість»: ірраціональна та чуттєва

З 29 травня по 6 червня відбудеться 50-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» в гібридному форматі. «Цьогоріч, ми святкуємо не лише 50 років фестивалю, але й 30-річчя незалежної України. Ми сфокусуємося на промоції українського кіно та гідній репрезентації України», – розповів Гліб Родченков, директор з розвитку та публічних комунікацій. 5 конкурсних секцій, близько 200 фільмів, десятки […]

КОСМІЧНІ НОВИНИ ✨📡🪐

🔸 Україна планує створити власний космодром, запустити сім супутників і виконати космічну програму за п’ять років. 🔸 Нові знімки Юпітера розкривають таємниці його атмосфери та переваги багатохвильової астрономії. 🔸У Дубаї створять перший у світі «космічний суд», який буде врегульовувати комерційні спори у космічній галузі. 🔸 Hubble виявив «кометну» туманність у сузір’ї Єдинорога, схожу на зірки […]

Як виглядає перший NFT-сингл у Східній Європі

Український гурт KAZKA підхопив тренд на NFT і першим у Східній Європі створив NFT-сингл. «М’ята» – містично-романтичний трек про казковий світ і першу закоханість. Він поєднав традиційні музичні інструменти з літніми вайбами. У кліпі солістка з’явиться в образі ельфа. Українська мережа магазинів «Сільпо» не залишилася осторонь та вийшла на крипторинок. Тепер гречаний багет, цукерки, просекко, […]

Мистецький Supermarket у Лондоні

Музей дизайну в Лондоні відкрив Supermarket: тут продаються товари першої необхідності. Інсталяцію створили місцеві дизайнери та художники. В асортименті – чай, кава, мийний засіб, маски, туалетний папір, напої, фрукти та овочі. Ціни – як у звичайному британському супермаркеті, хоча всі товари є витворами мистецтва. Експонати вже розпродали онлайн; у фізичному магазині продають до двох предметів […]