fbpx
Інновації, В Україні, Тренд

В Україні представили мобільний додаток Дія

13.02.2020, 18:00

6 лютого в Україні представили державний мобільний застосунок Дія, який дозволяє зберігати документи (нап: техпаспорт) в електронному вигляді.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2020-му оцифрують 50 послуг, актуальних серед громадян. Поки що у додатку доступні лише водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Перша статистика

«Авторизацію у додатку пройшли понад 310 тисяч користувачів», – повідомив Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України. – «Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів».

Колаборації

З цієї нагоди Київстар першим зробив доступ до застосунку безлімітним (користування без сплати за трафік).

«Це один із прикладів партнерства держави та бізнесу в інтересах громадян», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

Другим до ініціативи підключився Lifecell. У березні додаток стане безлімітним і для абонентів інших операторів.

Яким чином?

Міжнародна фінансова допомога надійшла в рамках підписаної між українським урядом та ЄС програми підтримки е-урядування та цифрової економіки. Кошти (25 млн євро) виділяють на:

  • мобільний застосунок Дія;
  • інтернет-портал Дія;
  • оптимізацію адмінпослуг, їх цифровізацію;
  • вдосконалення реєстрів, захищений обмін даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного Інтернету;
  • електронну ідентифікацію.

 «Бонус»

Дія не включає функцію «електронної повістки».

«Мобільний додаток лише дозволяє мати у своєму смартфоні електронні документи та зручно ними користуватися», – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Друга статистика

Станом на 12 лютого додаток завантажили понад мільйон разів. Михайло Федоров повідомив, що Дія продовжує триматися на перших позиціях завантажень в українських App Store і Play Market у топ-безкоштовних, та випереджає Tik Tok, Telegram, YouTube, Viber, Instagram і Facebook.

 

23 вересня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 23 вересня відзначають Міжнародний день проти сексуальної експлуатації та торгівлі жінками і дітьми. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. Серед них чимало людей з вищою освітою. Наймолодшій лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три. Бережіть себе та своїх близьких. Також 23 […]

Звуки різних лісів 🌲🌳🎋

Британська організація Wild Rumpus запустила ресурс Sounds of the Forest, на якому можна послухати та порівняти звуки лісів із різних куточків світу! Ідея створити звукову інтерактивну мапу виникла після скасування всіх заходів через пандемію. Вона складається з однохвилинних матеріалів, можна натиснути на будь-яку точку світу. «Коли в березні ввели обмеження на пересування і збори, ми […]

22 вересня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята Цьогоріч на 22 вересня припадає День осіннього рівнодення — астрономічний початок осені. Сонце сходить в точці сходу і заходить в точці заходу Землі. Можемо спостерігати, що воно знаходиться під і над горизонтом однаковий час, тобто день дорівнює ночі. Проміжок між осіннім та весняним рівноденнями називається тропічним роком. Іменини: Олексій, Олександр, Василь, Дмитро, Микита, Сергій. […]

Коли коробки з пластівцями стали такими крутими? 🥣

Мистецтво в усьому світі, від США до Кореї, знаходить нові платформи, набуває інших форм і таким чином розвивається. Новий тренд стосується їжі, адже їжа – невід’ємна частина життя. У цієї арт-течії поки немає офіційної назви, але її суть у тому, що художники розмальовують картон, який прикрасить полиці магазинів. Цей картон стоятиме на вашій кухні, у […]