fbpx
Інновації, В Україні, Тренд

В Україні представили мобільний додаток Дія

13.02.2020, 18:00

6 лютого в Україні представили державний мобільний застосунок Дія, який дозволяє зберігати документи (нап: техпаспорт) в електронному вигляді.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2020-му оцифрують 50 послуг, актуальних серед громадян. Поки що у додатку доступні лише водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Перша статистика

«Авторизацію у додатку пройшли понад 310 тисяч користувачів», – повідомив Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України. – «Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів».

Колаборації

З цієї нагоди Київстар першим зробив доступ до застосунку безлімітним (користування без сплати за трафік).

«Це один із прикладів партнерства держави та бізнесу в інтересах громадян», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

Другим до ініціативи підключився Lifecell. У березні додаток стане безлімітним і для абонентів інших операторів.

Яким чином?

Міжнародна фінансова допомога надійшла в рамках підписаної між українським урядом та ЄС програми підтримки е-урядування та цифрової економіки. Кошти (25 млн євро) виділяють на:

  • мобільний застосунок Дія;
  • інтернет-портал Дія;
  • оптимізацію адмінпослуг, їх цифровізацію;
  • вдосконалення реєстрів, захищений обмін даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного Інтернету;
  • електронну ідентифікацію.

 «Бонус»

Дія не включає функцію «електронної повістки».

«Мобільний додаток лише дозволяє мати у своєму смартфоні електронні документи та зручно ними користуватися», – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Друга статистика

Станом на 12 лютого додаток завантажили понад мільйон разів. Михайло Федоров повідомив, що Дія продовжує триматися на перших позиціях завантажень в українських App Store і Play Market у топ-безкоштовних, та випереджає Tik Tok, Telegram, YouTube, Viber, Instagram і Facebook.

 

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture