fbpx
Інновації, В Україні, Тренд

В Україні представили мобільний додаток Дія

13.02.2020, 18:00

6 лютого в Україні представили державний мобільний застосунок Дія, який дозволяє зберігати документи (нап: техпаспорт) в електронному вигляді.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2020-му оцифрують 50 послуг, актуальних серед громадян. Поки що у додатку доступні лише водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Перша статистика

«Авторизацію у додатку пройшли понад 310 тисяч користувачів», – повідомив Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України. – «Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів».

Колаборації

З цієї нагоди Київстар першим зробив доступ до застосунку безлімітним (користування без сплати за трафік).

«Це один із прикладів партнерства держави та бізнесу в інтересах громадян», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

Другим до ініціативи підключився Lifecell. У березні додаток стане безлімітним і для абонентів інших операторів.

Яким чином?

Міжнародна фінансова допомога надійшла в рамках підписаної між українським урядом та ЄС програми підтримки е-урядування та цифрової економіки. Кошти (25 млн євро) виділяють на:

  • мобільний застосунок Дія;
  • інтернет-портал Дія;
  • оптимізацію адмінпослуг, їх цифровізацію;
  • вдосконалення реєстрів, захищений обмін даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного Інтернету;
  • електронну ідентифікацію.

 «Бонус»

Дія не включає функцію «електронної повістки».

«Мобільний додаток лише дозволяє мати у своєму смартфоні електронні документи та зручно ними користуватися», – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Друга статистика

Станом на 12 лютого додаток завантажили понад мільйон разів. Михайло Федоров повідомив, що Дія продовжує триматися на перших позиціях завантажень в українських App Store і Play Market у топ-безкоштовних, та випереджає Tik Tok, Telegram, YouTube, Viber, Instagram і Facebook.

 

30 березня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 30 березня відзначають День Теплого Олекси, який жив у IV столітті. Колись цей день символізував березу, тому люди традиційно збирали березові бруньки, а за столом всією родиною пили березовий сік, спеціально приготовлений медово-березовий узвар або збитень. Іменини: Олексій, Віктор, Павло. Найцікавіші дати 1922 — у Києві створено театр-студію «Березіль» (нині Харківський академічний український драматичний театр […]

Порятунок від паніки – у музиці

Самоізоляція рятує від поширення вірусу, але не від згадок про нього – новини про пандемію захопили інфопростір. Слова «потрібно мити руки та уникати контактів з іншими людьми» користувачі вже знають напам`ять. Жителі багатьох країн вигадують способи боротьби з нудьгою, займаються мистецтвом і просто відпочивають, по третьому колу переглядаючи Той Самий Серіал. Так, у кількох італійських […]

Британська галерея Tate скоротить викиди вуглекислого газу на 10%

Наразі багато культурних закладів та організацій приєднуються до екологічного руху. Tate Modern у Лондоні не стала виключенням. У 2007 році галерея скоротила споживання енергії на 40%  завдяки заміні старого обладнання на світлодіодне. У 2020 році дирекція залучила організацію Julie’s Bicycle, яка допомагає мистецьким інституціям зменшити викиди. Наприклад, у відрядження працівники Tate переважно їздитимуть потягами, а […]

27 березня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 27 березня відзначають Міжнародний день театру, що був встановлений у 1961 році конгресом Міжнародного інституту театру (МІТ). Діяльність організації, згідно з її уставом, повинна бути спрямована на «укріплення миру і дружби між народами, на розширення творчого співробітництва всіх діячів світу». Іменини: Михайло. Найцікавіші дати 1943 — РНК УРСР затвердив постанову про створення Державного літературно-художнього музею […]