fbpx
Інновації, В Україні, Тренд

В Україні представили мобільний додаток Дія

13.02.2020, 18:00

6 лютого в Україні представили державний мобільний застосунок Дія, який дозволяє зберігати документи (нап: техпаспорт) в електронному вигляді.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у 2020-му оцифрують 50 послуг, актуальних серед громадян. Поки що у додатку доступні лише водійські посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів.

Перша статистика

«Авторизацію у додатку пройшли понад 310 тисяч користувачів», – повідомив Михайло Федоров, голова Міністерства цифрової трансформації України. – «Зокрема, вже відображено 165 900 водійських посвідчень і 133 600 техпаспортів».

Колаборації

З цієї нагоди Київстар першим зробив доступ до застосунку безлімітним (користування без сплати за трафік).

«Це один із прикладів партнерства держави та бізнесу в інтересах громадян», – коментує Олександр Комаров, президент Київстар.

Другим до ініціативи підключився Lifecell. У березні додаток стане безлімітним і для абонентів інших операторів.

Яким чином?

Міжнародна фінансова допомога надійшла в рамках підписаної між українським урядом та ЄС програми підтримки е-урядування та цифрової економіки. Кошти (25 млн євро) виділяють на:

  • мобільний застосунок Дія;
  • інтернет-портал Дія;
  • оптимізацію адмінпослуг, їх цифровізацію;
  • вдосконалення реєстрів, захищений обмін даними між ними;
  • розвиток широкосмугового та мобільного Інтернету;
  • електронну ідентифікацію.

 «Бонус»

Дія не включає функцію «електронної повістки».

«Мобільний додаток лише дозволяє мати у своєму смартфоні електронні документи та зручно ними користуватися», – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації.

Друга статистика

Станом на 12 лютого додаток завантажили понад мільйон разів. Михайло Федоров повідомив, що Дія продовжує триматися на перших позиціях завантажень в українських App Store і Play Market у топ-безкоштовних, та випереджає Tik Tok, Telegram, YouTube, Viber, Instagram і Facebook.

 

21 лютого. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половина зараз перебувають на межі зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, вивчення іноземних мов та багатомовність сприяють взаєморозумінню та взаємоповазі. Іменини: Захар, Федір, Степан. Найцікавіші дати 1914 — у Монреалі створене українське видавництво «Новий […]

Рожева планета українського фотографа

Серія робіт «На Рожевій планеті» Євгена Самученка змагатиметься у категорії «професійні фото» в конкурсі Sony World Photo Awards 2020. Конкурс щорічно проводить Всесвітня організація фотографії. Цього року подано 135 000 знімків із 163 країн. На світлинах Євгена зображені соляні озера (Херсонщина). «Коли вперше бачиш рожеві озера, виникає враження, що дивишся на іншу планету. Влітку мікроскопічні […]

20 лютого. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 20 лютого в Україні вшановують пам`ять учасників Революції гідності та увінчують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України. Також відзначають Всесвітній день соціальної справедливості. Мета — привернення уваги широкої громадськості, органів державного управління, організацій і компаній до вирішення проблем соціальної справедливості у різних країнах. Іменини: […]

«Велика хвиля» у японських паспортах 🌊

Дизайн японських паспортів – тих, що використовуються для в`їзних і виїзних штампів – традиційно оновлять. Міністерство закордонних справ Японії змінює його кожні п’ять-сім років. Цього разу сторінки прикрасять пейзажі майстра укійо-е Кацусіка Хокусая із серії «Тридцять шість видів Фудзі», зокрема – відома гравюра «Велика хвиля в Канаґава». Обкладинку не змінять. Редизайн присвячений Олімпійським та Паралімпійським […]