fbpx
В Україні, Важливе, Культура

Український культурний фонд розпочав публічне звітування проєктів за 2019 рік

03.12.2019, 16:00

У Центрі сучасного мистецтва М17 Український культурний фонд розпочав «Звітний проєкт», який презентуватиме результати діяльності фонду у 2019 році та триватиме протягом 3-5 грудня. Також у мистецькому просторі представили виставку, що була зібрана з абсолютно різних проєктних об’єктів і діятиме до 15 січня.

This slideshow requires JavaScript.

«Усі підтримані проєкти здатні змінити нашу реальність. За допомогою ініціаторів, учасників та аудиторії УКФ стає тим культурним посередником, який об’єднує суспільство. Для нас важлива – залученість, люди та їх зацікавленість до сфери культури», – наголосила Ірина Подоляк, заступниця Міністра культури, молоді та спорту України.

Під час проведення трьохденного звітування представники Українського культурного фонду ділитимуться результатами програм 2019 року, розкажуть про успішні кейси, наведуть статистичні дані, які продемонструють, наприклад, географічне охоплення регіонів у створенні культурного продукту.

Загалом, за 2019 рік було відібрано та реалізовано 433 заявки з 2059 на загальну сумму майже 510 мільйонів гривень. Із них простежуються більш активні області – Київська, Львівська, Харківська, для інших характерна позитивна тенденція посилення інтересу та подачі заявок.

Відбуватимуться також цікаві панельні дискусії за участю представників державних інституцій та провідних культурних менеджерів, що розкриють актуальні теми у сфері розвитку українського культурного продукту.

Послуговуючись у свої діяльності принципами відкритості та прозорості, Український культурний фонд прагне надати максимально повну інформацію про конкурсні програми, які було оголошено у 2019 році, їхні удосконалення й оновлення, що стали можливими завдяки відгуку професійної аудиторії та докладному внутрішньому аналізу роботи УКФ.

У організації зазначили, що з наступного року подання заявок здійснюватиметься лише в електронному вигляді, оцінюватимуть їх 5 експертів, а максимальна кількість заявок від учасника становитиме 30.

Офіційний сайт: https://ucf.in.ua

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]

Меморіальні прикраси вікторіанської епохи

Так називають медальйони з пасмом волосся. Традиція виникла на початку XIX сторіччя. Втративши свого чоловіка, принца Альберта, королева Вікторія заволіла зберегти пам’ять про нього – у чомусь вічнішому ніж думки. Так був створений перший медальйон із пасмом волосся. Королева носила траур 40 років, започаткувавши вікторіанську традицію з унікальною атрибутикою. Існують медальйони зі світлинами чи запискою, […]