fbpx
Культура, В Україні, Суспільство

Українські та зарубіжні художники розмальовують міста муралами

15.09.2020, 10:00

Українські та зарубіжні художники все частіше розмальовують міста, щоб звернутися до громадян, прикрасити простір, призупинити нескінченний міський рух. Мурали бувають різні: за стилем, технікою, тематикою.

This slideshow requires JavaScript.

«Лабіринт проблем» (вул. Дмитрівська, 62/20) отримав світову славу. Він символізує завдання, які ми вирішуємо протягом життя, і те, що кожен з нас – мандрівник.
«Особливий» (вул. Анрі Барбюса, 11/2). Малюнок створено в межах міжнародного арт-проєкту ArtUnitedUs. Робота символізує подорожі в ті світи, які роблять нас кращими, дарують знайомства і можливості. У створенні допоміг 12-річний школяр із особливими потребами.
«Freedom» (вул. Франка, 12). Ще одна робота, створена в межах ArtUnitedUs. Мета проєкту – привернути увагу до актуальних проблем насильства і війни.
«Берегиня» (пров. Тараса Шевченка, 1/2) – богиня добра в слов’янській міфології, яка захищає людей від зла. Вона оберігає оселю, родинне щастя, любов та малих дітей від хвороб.
«Портрет Сергія Нігояна» (вул. Михайлівська, 22Б) закликає нас до миру і вшанування пам’яті тих, хто занадто рано пішов із цього світу.

The News&Culture

Собор Паризької Богоматері знову відкриють

Собор нарешті відкривається після реставрації, яка тривала 18 місяців. З цього приводу відбудеться виставка, присвячена письменнику Віктору Гюго та архітектору Ежену Віоллее-ле-Дюку. Після публікації однойменного роману 1831 року громада долучилася до реставрації храму, який тоді занепадав. Віоллее-ле-Дюк розробив сучасний вигляд будівлі. «Виставка починається з того, як собор виглядав на момент публікації роману. Брудна будівля жодним […]

18 вересня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 18 вересня відзначають Міжнародний день рівної оплати праці. Його заснувала Генасамблея ООН 15 листопада лише 2019 року — у відповідь на актуальні суспільні запити. Авторами резолюції виступили кілька країн, зокрема Україна. Також 18 вересня святкують Всесвітній день моніторингу якості води та Всесвітній день бамбука. Іменини: Олексій, Олександр, Гліб, Максим, Федір. Найцікавіші дати 1502 — Христофор Колумб […]

Японська художниця створює малюнки квітів

Метелики та жуки у багатьох асоціюються із теплими літніми днями. Раку Іноуе – японська художниця з Монреаля, яка створює комах із квітів. Її стиль – традиційне японське мистецтво: малювання чорнилом (сумі-е) та квіткова композиція (ікебана) у поєднанні із сучасним візуалом. Для серії мініатюрних квіткових композицій Natura Insects вона створила кілька комах із листя та квітів. […]

17 вересня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 17 вересня відзначають День працівників цивільного захисту України (День рятівника). Сьогодні ми говоримо переважно про цивільний захист населення, а не про цивільну оборону. Відбулася об’єктивна переорієнтація більшості національних та міжнародних організацій від завдань військового характеру до реагування на надзвичайні ситуації мирного часу в разі їх виникнення. Вітаємо! Також 17 вересня святкують Всесвітній день безпеки […]