В Україні, У світі

Українці відзначають День пам’яті та примирення – 8 травня «Маком Пам’яті»

08.05.2019, 12:00

Українці відзначають День пам’яті та примирення – 8 травня загальнонаціональною акцією «Мак Пам’яті». Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Із 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні став червоний мак.  Графічне зображення з одного боку уособлює квітку маку, а з іншого – кривавий слід від кулі. Автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін.

Маки виготовляють із паперу або тканини та розміщують на одязі з лівої сторони, якомога ближче до серця.

Щороку, доповнюючи свій одяг червоним маком, українці вшановують пам’ять про майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні в усьому світі.

«Наближається День пам’яті та примирення 8 травня,  і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Це був найкривавіший глобальний конфлікт, під час якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.  Як відомо, українці воювали проти нацизму у 7 арміях світц: Червоній армії, Українській Повстанській Армії, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США», – зазначили в Українському інституті національної памяті.

Фото: Український інститут національної пам’яті.

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]