fbpx
ТОП Марія Старікова

Топ-7 новин за березень від The News&Culture

05.04.2020, 12:00


#art_top Ось і квітень 🌸

Друзі ~ Ми дуже вдячні вам за вашу увагу та підтримку. Попереду – цілий місяць карантину, тому закликаємо кожного з вас бути обережним, піклуватися про себе та рідних, а також – не впадати у нудьгу! Ви є у нас, а ми є у вас, щоб проінформувати, розважити і підтримати. Розпочинаємо новий розділ разом – нехай він буде кращим за минулий. А перш, ніж рушити далі – пропонуємо переглянути топ-7 новин за березень.

🔸Рідкісне явище: малиновий сніг в Антарктиді 

Уже кілька тижнів українська антарктична станція «Академік Вернадський» оточена снігом малинового кольору. Світлини виклали у соцмережу.

Вчені пояснюють, що забарвлення викликають мікроскопічні снігові водорості – хламідомонади Chlamydomonas nivalis. Вони розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур, зберігаються в снігу протягом зими і проростають, коли погодні умови стають сприятливими (зараз в Антарктиді літо).

Таке «цвітіння» впливає на зміни клімату: через новий колір сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане, тож у ньому виникає все більше яскравих водоростей.

Незвичайне явище, крім Антарктиди, можна спостерігати в Арктиці, Альпах та інших високогірних екосистемах.

🔸Спецпроєкт: тренди у дизайні 2020

Мода – явище швидкоплинне, що робить її вічною темою. Які кольори у тренді? На чому хайпують блогери? Які шаблони є актуальними? Чи вони вже більше не актуальні?

Можна хтозна скільки сперечатися про мистецтво – це вибух чи це вічність? – але тренди суперечок не викликають. Вони просто є, сформовані більшістю. Комбінують некомбіноване, скорочують вічне і розтягують мить, ніколи не запізнюються і всюди прибувають вчасно.

Давайте переглянемо цьогорічні тренди у візуальному мистецтві.

🔸Онлайн-екскурсія доісторичною печерою Шове

Google Arts & Culture розробляють онлайн-екскурсії французькою печерою Шове з використанням VR-тенологій.

Спелеологи відкрили її у 1994 році. Доісторичним малюнкам, що збереглись всередині, понад 30 тисяч років. Через небезпеку обвалу та важкодоступність печеру не відкривали для відвідин і широкої публіки.

У 2007 році органи місцевого та регіонального самоврядування створили копію Шове на базі наукових даних та архівних світлин. У 2014 році її внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО, а нині печеру вже відвідало понад два мільйони людей.

🔸«Вічне життя» : що являє собою культура трансгуманізму

Лондонські фотографи Девід Вінтернер і Джем Флетчер представили проєкт «I want to believe – an exploration of transhumanism», який базується на культурі трансгуманізму. Це фотографії людей, що вимушено або за власним бажанням замінили частини тіла на штучні.

Ніл Гарбіссон від народження не розрізняє кольори. Він імплантував собі антену, яка за допомогою коливань допомагає Нілу їх чути. Мун Рібас підключена до онлайн-сейсмографів, що дозволяють відчувати землетруси, цунамі та інші стихійні лиха за тисячі кілометрів.

Мета багатьох трансгуманістів – продовження життя та безсмертя. Ідеї руху виникли у 1923 році та розвивалися завдяки розвитку технологій, науково-фантастичних книг і фільмів.

🔸Comeback Кендріка Ламара, і це – не альбом 

Кендрік Ламар, спільно із режисером кліпів Дейвом Фрі, анонсував новий проєкт. «pgLang»позиціонує себе як культурна платформа для роботи з артистами, що є, так би мовити, неформатними.

«Це не лейбл, кіностудія або видавництво. Це щось нове. Часом нам доводиться використовувати різні мови, щоб донести суть історій, які звертаються до безлічі націй, рас і вікових груп. Наші письменники, музиканти, режисери і продюсери руйнують звичні формати, коли ми придумуємо ідеї і втілюємо їх у життя», – зазначено на сайті.

Кендрік Ламар – американський хіп-хоп виконавець і сонграйтер. Остання платівка Кендрика – «DAMN» – вийшла в квітні 2017 року і очолила список кращих альбомів року за версією Billboard.

🔸 У Канаді випустили антисептик проти ксенофобії

Організація з питань расової дискримінації проти китайців у Канаді – Chinese Canadian National Council for Social Justice – запустила кампанію проти ксенофобії, до якої призвів коронавірус.

3 березня волонтери у захисних костюмах роздали антисептики на вулицях Торонто. Етикетка з написом «Зупиніть поширення расизму» веде на сайт кампанії. Ініціатива стала вірусною.

«Глобально ксенофобія і расизм по відношенню до азіатів почала швидко зростати зі спалахом нового вірусу. Цьому потрібно протистояти», – відзначили організатори.

Кампанія закликає людей в усьому світі не панікувати і не цькувати один одного.

Будьте здорові!

Щиро, ваша команда The News&Culture

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]

Меморіальні прикраси вікторіанської епохи

Так називають медальйони з пасмом волосся. Традиція виникла на початку XIX сторіччя. Втративши свого чоловіка, принца Альберта, королева Вікторія заволіла зберегти пам’ять про нього – у чомусь вічнішому ніж думки. Так був створений перший медальйон із пасмом волосся. Королева носила траур 40 років, започаткувавши вікторіанську традицію з унікальною атрибутикою. Існують медальйони зі світлинами чи запискою, […]