fbpx
ТОП Марія Старікова

Топ-7 новин за березень від The News&Culture

05.04.2020, 12:00


#art_top Ось і квітень 🌸

Друзі ~ Ми дуже вдячні вам за вашу увагу та підтримку. Попереду – цілий місяць карантину, тому закликаємо кожного з вас бути обережним, піклуватися про себе та рідних, а також – не впадати у нудьгу! Ви є у нас, а ми є у вас, щоб проінформувати, розважити і підтримати. Розпочинаємо новий розділ разом – нехай він буде кращим за минулий. А перш, ніж рушити далі – пропонуємо переглянути топ-7 новин за березень.

🔸Рідкісне явище: малиновий сніг в Антарктиді 

Уже кілька тижнів українська антарктична станція «Академік Вернадський» оточена снігом малинового кольору. Світлини виклали у соцмережу.

Вчені пояснюють, що забарвлення викликають мікроскопічні снігові водорості – хламідомонади Chlamydomonas nivalis. Вони розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур, зберігаються в снігу протягом зими і проростають, коли погодні умови стають сприятливими (зараз в Антарктиді літо).

Таке «цвітіння» впливає на зміни клімату: через новий колір сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане, тож у ньому виникає все більше яскравих водоростей.

Незвичайне явище, крім Антарктиди, можна спостерігати в Арктиці, Альпах та інших високогірних екосистемах.

🔸Спецпроєкт: тренди у дизайні 2020

Мода – явище швидкоплинне, що робить її вічною темою. Які кольори у тренді? На чому хайпують блогери? Які шаблони є актуальними? Чи вони вже більше не актуальні?

Можна хтозна скільки сперечатися про мистецтво – це вибух чи це вічність? – але тренди суперечок не викликають. Вони просто є, сформовані більшістю. Комбінують некомбіноване, скорочують вічне і розтягують мить, ніколи не запізнюються і всюди прибувають вчасно.

Давайте переглянемо цьогорічні тренди у візуальному мистецтві.

🔸Онлайн-екскурсія доісторичною печерою Шове

Google Arts & Culture розробляють онлайн-екскурсії французькою печерою Шове з використанням VR-тенологій.

Спелеологи відкрили її у 1994 році. Доісторичним малюнкам, що збереглись всередині, понад 30 тисяч років. Через небезпеку обвалу та важкодоступність печеру не відкривали для відвідин і широкої публіки.

У 2007 році органи місцевого та регіонального самоврядування створили копію Шове на базі наукових даних та архівних світлин. У 2014 році її внесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО, а нині печеру вже відвідало понад два мільйони людей.

🔸«Вічне життя» : що являє собою культура трансгуманізму

Лондонські фотографи Девід Вінтернер і Джем Флетчер представили проєкт «I want to believe – an exploration of transhumanism», який базується на культурі трансгуманізму. Це фотографії людей, що вимушено або за власним бажанням замінили частини тіла на штучні.

Ніл Гарбіссон від народження не розрізняє кольори. Він імплантував собі антену, яка за допомогою коливань допомагає Нілу їх чути. Мун Рібас підключена до онлайн-сейсмографів, що дозволяють відчувати землетруси, цунамі та інші стихійні лиха за тисячі кілометрів.

Мета багатьох трансгуманістів – продовження життя та безсмертя. Ідеї руху виникли у 1923 році та розвивалися завдяки розвитку технологій, науково-фантастичних книг і фільмів.

🔸Comeback Кендріка Ламара, і це – не альбом 

Кендрік Ламар, спільно із режисером кліпів Дейвом Фрі, анонсував новий проєкт. «pgLang»позиціонує себе як культурна платформа для роботи з артистами, що є, так би мовити, неформатними.

«Це не лейбл, кіностудія або видавництво. Це щось нове. Часом нам доводиться використовувати різні мови, щоб донести суть історій, які звертаються до безлічі націй, рас і вікових груп. Наші письменники, музиканти, режисери і продюсери руйнують звичні формати, коли ми придумуємо ідеї і втілюємо їх у життя», – зазначено на сайті.

Кендрік Ламар – американський хіп-хоп виконавець і сонграйтер. Остання платівка Кендрика – «DAMN» – вийшла в квітні 2017 року і очолила список кращих альбомів року за версією Billboard.

🔸 У Канаді випустили антисептик проти ксенофобії

Організація з питань расової дискримінації проти китайців у Канаді – Chinese Canadian National Council for Social Justice – запустила кампанію проти ксенофобії, до якої призвів коронавірус.

3 березня волонтери у захисних костюмах роздали антисептики на вулицях Торонто. Етикетка з написом «Зупиніть поширення расизму» веде на сайт кампанії. Ініціатива стала вірусною.

«Глобально ксенофобія і расизм по відношенню до азіатів почала швидко зростати зі спалахом нового вірусу. Цьому потрібно протистояти», – відзначили організатори.

Кампанія закликає людей в усьому світі не панікувати і не цькувати один одного.

Будьте здорові!

Щиро, ваша команда The News&Culture

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture