fbpx
У світі, Культура, Суспільство Марія Старікова

Таємниця печерних малюнків довжиною у 44 тис. років

13.06.2020, 12:00

Таємниця печерних малюнків / part 1

Вчені переконані: древні відбитки рук у печерах – Європа, Південна Америка, Австралія – були створені трафаретною технікою.

Що вона собою являє: долоню слід прикласти до поверхні і обприскати барвником крізь трубочку, після чого лишається зображення. Фактично, це шаблон з натури.

Цю техніку використовували аборигени, які залишили наскальний живопис у печері Yilbilinji (Австралія). Вона знаходиться на території Національного парку Ліммена і є священною для корінного народу Марра. Тут виявлено понад 300 малюнків, вік яких складає ~ 500 років. Багато з них зображують людей, тварин, повсякденні об’єкти у натуральну величину.

Однак 17 відрізняються від інших: вони менші, розташовані нижче і складаються з іншого матеріалу.

Команда археологів із університету Фліндерса та університету Монаша досліджують цю відмінність. Об`днавшись із корінними жителями, вони змогли відтворити мініатюри, створені з бджолиного воску.

Таємниця печерних малюнків / part 2

Дослідники звернули увагу на кульки бджолиного воску, які аборигені носять із собою. Розтоплений, він застосовувався для виготовлення іграшок, ремонту списів та інших інструментів.

Антрополог Джон Бредлі відзначив, що з такої клейкої речовини могли виготовляти і маленькі трафарети.

Саме тому, із бджолиного воску дослідники виготовили фігурки, які відтворюють наскельні. Зображення розташовані досить низько над рівнем підлоги – припускають, вони могли стати результатом дитячої гри.

Схожу методику використовували і жителі інших регіонів країни. Найстаршим малюнкам вже понад 44 000 років.

The News&Culture 

У Великобританії продали частину стіни

У Ноттінгемі (Великобританія) продали частину стіни, на якій у 2020 році Бенксі залишив графіті. Тепер його заміняє лист фанери, а малюнком володіє колекціонер Джон Брандлер. Свій вчинок він пояснює тим, що збирався врятувати графіті від руйнації, відреставрувати і виставити на огляд у музеї Moyse’s Hall. Місцеві жителі обурені. Вони критикують рішення Брандлера і власників будівлі, […]

600 дронів у нічному небі Китаю

У Китаї встановили світовий рекорд: 600 дронів запустили у нічне небо, які зобразили історію Вінсента Ван Гога, та відтворили деякі з його картини: «Зоряну ніч», «Соняшники», «Квітучі гілки мигдалю». Організатори – Тяньцзінський Університет і компанія EFYI Group. Шоу потрапило до Книги рекордів як найдовша анімація, виконана безпілотними літальними апаратами. Вона тривала 26 хвилин 19 секунд. […]

Цвітіння унікальної квітки

В оранжереї Кембриджського університету зацвіла унікальна квітка. За цим спостерігали тисячі людей з усього світу. Селеніцереус, «місячна квітка», «цариця ночі» – усе це рідкісний кактус, пелюстки якого схожі на корону, розпускаються вночі та квітнуть лише 12 годин. Співробітники розповідають, що вона пахла жимолостю і гарденією, а на ранок – громадським туалетом. Оскільки кактус ховається у […]

Роботи українських фотографів у Центрі Помпіду

До Центру сучасного мистецтва Помпіду передали роботи українських фотографів. Вау! Це важливий крок для української, радянської та пострадянської фотографії, що прокладає шлях до співпраці зі світовими музеями. Цьогоріч відбудеться масштабна виставка, присвячена сучасному українському мистецтву. На ній представлять понад 130 світлин. Ініціатори – Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва, Колекція Гриньових, Музей Харківської школи фотографії, культурні […]