fbpx
У світі, Культура, Суспільство Марія Старікова

Таємниця печерних малюнків довжиною у 44 тис. років

13.06.2020, 12:00

Таємниця печерних малюнків / part 1

Вчені переконані: древні відбитки рук у печерах – Європа, Південна Америка, Австралія – були створені трафаретною технікою.

Що вона собою являє: долоню слід прикласти до поверхні і обприскати барвником крізь трубочку, після чого лишається зображення. Фактично, це шаблон з натури.

Цю техніку використовували аборигени, які залишили наскальний живопис у печері Yilbilinji (Австралія). Вона знаходиться на території Національного парку Ліммена і є священною для корінного народу Марра. Тут виявлено понад 300 малюнків, вік яких складає ~ 500 років. Багато з них зображують людей, тварин, повсякденні об’єкти у натуральну величину.

Однак 17 відрізняються від інших: вони менші, розташовані нижче і складаються з іншого матеріалу.

Команда археологів із університету Фліндерса та університету Монаша досліджують цю відмінність. Об`днавшись із корінними жителями, вони змогли відтворити мініатюри, створені з бджолиного воску.

Таємниця печерних малюнків / part 2

Дослідники звернули увагу на кульки бджолиного воску, які аборигені носять із собою. Розтоплений, він застосовувався для виготовлення іграшок, ремонту списів та інших інструментів.

Антрополог Джон Бредлі відзначив, що з такої клейкої речовини могли виготовляти і маленькі трафарети.

Саме тому, із бджолиного воску дослідники виготовили фігурки, які відтворюють наскельні. Зображення розташовані досить низько над рівнем підлоги – припускають, вони могли стати результатом дитячої гри.

Схожу методику використовували і жителі інших регіонів країни. Найстаршим малюнкам вже понад 44 000 років.

The News&Culture 

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture