Таємниця печерних малюнків довжиною у 44 тис. років
Таємниця печерних малюнків / part 1
Вчені переконані: древні відбитки рук у печерах – Європа, Південна Америка, Австралія – були створені трафаретною технікою.
Що вона собою являє: долоню слід прикласти до поверхні і обприскати барвником крізь трубочку, після чого лишається зображення. Фактично, це шаблон з натури.
Цю техніку використовували аборигени, які залишили наскальний живопис у печері Yilbilinji (Австралія). Вона знаходиться на території Національного парку Ліммена і є священною для корінного народу Марра. Тут виявлено понад 300 малюнків, вік яких складає ~ 500 років. Багато з них зображують людей, тварин, повсякденні об’єкти у натуральну величину.
Однак 17 відрізняються від інших: вони менші, розташовані нижче і складаються з іншого матеріалу.
Команда археологів із університету Фліндерса та університету Монаша досліджують цю відмінність. Об`днавшись із корінними жителями, вони змогли відтворити мініатюри, створені з бджолиного воску.
Таємниця печерних малюнків / part 2
Дослідники звернули увагу на кульки бджолиного воску, які аборигені носять із собою. Розтоплений, він застосовувався для виготовлення іграшок, ремонту списів та інших інструментів.
Антрополог Джон Бредлі відзначив, що з такої клейкої речовини могли виготовляти і маленькі трафарети.
Саме тому, із бджолиного воску дослідники виготовили фігурки, які відтворюють наскельні. Зображення розташовані досить низько над рівнем підлоги – припускають, вони могли стати результатом дитячої гри.
Схожу методику використовували і жителі інших регіонів країни. Найстаршим малюнкам вже понад 44 000 років.