fbpx
В Україні, Культура, Суспільство, У світі Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

15.06.2020, 18:00

🔸 В Україні несподівано скасували пробне ЗНО, але тести можна пройти з дому. 15 та 17 червня з 11:00 учасникам потрібно завантажити тестовий зошит і бланк, куди слід внести відповіді – до вечора 19 червня. Віктор Ляшко, головний санітарний лікар, повідомив, що проведення офіційного ЗНО цілком залежить від показників коронавірусу 20-22 червня.

🔸 Українська художниця отримала нагороду Internationaler Literaturpreis 2020. Через пандемію комісія нагородила всіх фіналістів. Зокрема, Євгенію Бєлорусець (українська художниця) та Клавдію Дате (перекладачка її книги «Щасливі падіння»). Грошовий приз був розділений порівну між шістьма авторами та шістьма перекладачами.

«Вони демонструють, що світ – це безмежні можливості. Автори створюють розмаїття голосів, а перекладачі надають кожній книзі свій тон і мовну форму», – заявили журі.

🔸 У США почали руйнувати пам’ятники Христофору Колумбу. На вулицях відбуваються як мирні мітинги, так і культурні погроми. У Бостоні пам’ятник обезголовили – мер Марті Волш заявив, що об’єкт демонтують. У Ричмонді близько тисячі протестуючих скинули восьмиметрову статую і потопили в озері. Комунальники вже витягнули її з води.

🔸 Українська режисерка, Наталя Тачиньська, зняла унікальне відео. Кліп на пісню «Blackout» гурту The Maunt можна запустити тільки тоді, коли людина рухається. Аналогів йому у світі немає. Для перегляду потрібно зайти на сайт, запустити інтерактивну версію, відсканувати QR-код та піти вперед. Таким чином людина стає частиною кліпу.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 31 810 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 15 червня. З них 901 летальні, 14 253 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 656 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture 

30 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 30 листопада відзначають День домашніх тварин. Мета — виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, зокрема за тих, кого вони приручили. Тож не забудьте почастувати своїх друзів чимось смачненьким і нагади їм про свою любов. Іменини: Геннадій, Григорій, Іван. Найцікавіші дати 1867 — розпочав роботу Одеський маяк. 1922 — у віці 78 […]

Найпопулярніші банкноти і монети України 💸🤑

Національний банк України (НБУ): на одного українця припадає 71 банкнота, а розмінних і обігових монет, які є засобом платежу, – 187. В готівковому обігу за кількістю найбільше знаходиться 200-грн банкнот – 685,1 млн штук (23,1% від усієї кількості банкнот в обігу) і монет номіналом 10 коп 3915,3 млн штук (29% від усієї кількості монет в […]

Котолис: тварина на острові Корсика 🐈

Пухнастий хвіст “котолиса” фігурує у місцевому фольклорі, а пастухи розповідали про кота завдовжки метр із гострими, як бритва, зубами, який вночі полює на кіз. Тепер французькі вчені стверджують, що це новий вид. Однак офіційно не зареєстрований. Котолиса знайшли в лісі, де у віддаленому середовищі, він отримав прихисток від головного хижака – золотого орла. Тварина нагадує […]

27 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 27 листопада припадає Всесвітній день інформації. Для людини — всілякі сигнали і відомості, які передаються між ними усно, жестикулярно або письмово, та цілий ряд інших способів, спрямованих на передачу і сприйняття деяких даних усіма нашими органами чуття. Інформаційна сфера піддається всіляким рухам, коливанням, лавиноподібним наростанням, так званим «інформаційними вибухами» і навпаки обмеженням, скорочень, відомим […]