fbpx
В Україні, Культура, Суспільство Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

01.06.2020, 18:00

🔸 30 травня вперше в історії приватна компанія (SpaceX) відправила астронавтів у Космос: Дугласа Герлі та Роберта Бенкена. 31 травня о 17:16 корабель здійснив успішну стиковку з Міжнародною космічною станцією (МКС). Напередодні астронавти, за американською традицією, обрали назву для корабля – «Capsule Endeavour» (Капсула Прагнення).

«Це неймовірне прагнення, з яким NASA, SpaceX та США працювали ще в 2011 році. Ми з Бобом здійснили свої перші польоти на Endeavour. Ця назва значима для нас», – пояснює Дуглас Герлі.

🔸 На загибель Джорджа Флойда, що призвела до масових бунтів проти расизму в США та руху Black Lives Matter, відреагували вуличні художники:

> його портрет розмістили неподалік від місця трагедії;
> передсмертні слова Джорджа зобразила берлінська графіті-команда 1up;
> ще один портрет намальовано біля «мосту граффіті» у Флориді; робота постійно доповнюється написами та іншими малюнками.

🔸 У Києві запрацювали камери фіксації порушень ПДР. За перші 8 хвилин було виявлено 262 випадки перевищення швидкості. Тепер власникам авто надходитиме лист із повідомленням, що містить QR-код на відеозапис порушення.

Штрафи:

▪️ 255 гривень – за перевищення на 20-50 км / год;
▪️ 510 грн – за 50+ км / год.

Якщо сплатити штраф у перші 10 днів, він складе 127,5 грн.

🔸 Зате ті самі кросівки Nike, які мало не заборонили у бігових змаганнях, в липні цього року можна буде придбати. Модель цікава тим, що у підошву вбудована вуглецева пластина, яка під час бігу повертає частину енергії. Через це кросівки назвали «парою, що встановлює рекорди», а дехто розглядає їх як допінг.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 24012 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 01 червня. З них 718 летальні, 9690 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 340 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture