fbpx
В Україні, Важливе, Суспільство Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

04.05.2020, 18:00

🔸 За умов продовження карантину дистанційне навчання триватиме до кінця травня, а канікули почнуться у червні. Процедуру проведення підсумкового оцінювання у школах визначають самостійно – контрольні у Zoom чи у Google class, опитування телефоном. Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться.

«Поки є карантин, ні про які останні дзвоники чи випускні говорити не можемо», – зазначила в.о міністра освіти Любомира Мандзій.

🔸 Британський рок-гурт Queen і американський співак Адам Ламберт перезаписали хіт «You Are The Champions». Його присвятили медикам, які борються із коронавірусом. Відео було записано на смартфонах в студіях Лондона і Лос-Анджелеса. На початку можна побачити Майдан Незалежності у Києві, знятий з висоти.

🔸 Організатори премії  «Оскар» змінять правила відбору фільмів на конкурс у 2021 році через наслідки пандемії коронавірусу. Про це йдеться на офіційному сайті. До конкурсу вперше будуть допущені фільми, показані тільки онлайн. Відзначається, що стрічки можуть претендувати на участь в номінації «найкращий фільм», а також у всіх інших номінаціях.

🔸 Національний заповідник «Софія Київська» долучився до флешмобу #CreepiestObject, який запустив британський Йоркширський музей, мета – закликати ділитись фотознімками найстрашніших експонатів. Отож до нашої уваги – фреска «Готські ігри» у північно-західній вежі Софійського собору в Києві, початок ХІ ст.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 12331 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 4 травня. З них 303 летальні, 1619 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 418 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture