fbpx
В Україні, Важливе, Культура, Суспільство Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

25.05.2020, 18:00

🔸 Ролик від Apple, над яким працював український продакшн Radioaktive Film, став «рекламою року тривалістю понад хвилину» премії Shots Awards 2020. Його знімали у Києві, а декорації побудували в авіаційному ангарі України.

🔸 Вчені з Дармштадтського університету створили «машину морального вибору», у яку завантажили сотні книг, релігійні тексти, конституцію, давні та сучасні новини. Вони виявили, що штучний інтелект здатен розрізняти вирази «вбити час» та «вбити людину», а от вираз «катування в’язнів» поки визначає як нейтральний.

🔸 Влада Лос-Анджелесу вводить податок на мистецтво для власників бізнесу, який оцінюють в 500 000 доларів і вище. Кошти спрямують на розвиток художників, створять мікрогранти та одноразові виплати. Це один зі шляхів подолання економічної кризи, яку спричинила пандемія.

🔸 Оголошено тему 6-ї Уральської індустріальної бієнале сучасного мистецтва: «Час обіймати і ухилятися від обіймів». Подія відбудеться у 2021 році та включає онлайн-заходи.

«У 2019 році ми працювали з абстрактною темою безсмертя, тому вирішили повернутись до проблем тілесності, переживання кордонів тіла і дослідженню його можливостей», – розповідає комерсантка Аліса Пруднікова.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 21245 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 25 травня. З них 623 летальні, 7234 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 259 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture 

13 липня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 13 липня відзначають Міжнародний день городян, тому у різних країнах прибирають вулиці і «зелені зони»; проводять заходи, присвячені урбанізації та розвитку міст. Також на 13 липня припадає День музики у перукарнях — кумедний привід відсвяткувати час, проведений із користю, та День «Порадій, що ти ботан». Він нагадує нам: сьогодні це скоріше перевага, ніж недолік. […]

Активність мозку в годинах

Науковці стверджують, що з 12:00 до 18:00 – ідеальний період часу для активної праці. Після цього краще займатися домашніми справами і відпочивати. Розумова активність збуджує мозок: робота, соцмережі, «важкі» книжки, емоційні фільми та бадьора музика. Вони можуть викликати порушення сну – особливо, коли формується звичка, а звичка переходить у режим. Зате спокійна музика, прогулянка і […]

Добрі новини для перепочинку – і для вас 🍑

🔸 Галапагоських черепах вдалось вберегти від вимирання завдяки програмі розмноження. Вона тривала 55 років. Тоді тварин налічували всього 15 особин, зараз – 2000. Їх вже випустили в дику природу, на острів Еспаньйола. За адаптуванням черепах спостерігатимуть через GPS. 🔸 Хустка Мерилін Монро врятувала театр. Аксерсуар, колись залишений акторкою в готелі у Нью-Йорку, потрапив до художника […]

10 липня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 10 липня відзначають День «Не наступайте на бджіл». По-перше, вони дуже потрібні природі, по-друге, це збереження живих істот, і по-третє, з бджолами краще дружити, а не ворогувати: захищаючись, вони можуть боляче вжалити (і будуть праві). Також 10 липня відзначають День мовчання. Індійський письменник Мехер Баба добровільно мовчав понад 40 років, спілкуючись за допомогою алфавітної […]