fbpx
В Україні, Важливе, Культура, Суспільство Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

25.05.2020, 18:00

🔸 Ролик від Apple, над яким працював український продакшн Radioaktive Film, став «рекламою року тривалістю понад хвилину» премії Shots Awards 2020. Його знімали у Києві, а декорації побудували в авіаційному ангарі України.

🔸 Вчені з Дармштадтського університету створили «машину морального вибору», у яку завантажили сотні книг, релігійні тексти, конституцію, давні та сучасні новини. Вони виявили, що штучний інтелект здатен розрізняти вирази «вбити час» та «вбити людину», а от вираз «катування в’язнів» поки визначає як нейтральний.

🔸 Влада Лос-Анджелесу вводить податок на мистецтво для власників бізнесу, який оцінюють в 500 000 доларів і вище. Кошти спрямують на розвиток художників, створять мікрогранти та одноразові виплати. Це один зі шляхів подолання економічної кризи, яку спричинила пандемія.

🔸 Оголошено тему 6-ї Уральської індустріальної бієнале сучасного мистецтва: «Час обіймати і ухилятися від обіймів». Подія відбудеться у 2021 році та включає онлайн-заходи.

«У 2019 році ми працювали з абстрактною темою безсмертя, тому вирішили повернутись до проблем тілесності, переживання кордонів тіла і дослідженню його можливостей», – розповідає комерсантка Аліса Пруднікова.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 21245 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 25 травня. З них 623 летальні, 7234 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 259 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture 

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture