fbpx
В Україні, Суспільство, У світі

Стосується кожного: події за вихідні

03.08.2020, 18:00

🔸 Космічний апарат Crew Dragon повернувся на Землю. Він приводнився у Мексиканській затоці – це перше за 45 років приводнення з людьми на борту (Роберт Бенкен, Дуґлас Гарлі). Політ став останнім етапом випробувань SpaceХ, який підтверджує, що компанія спроможна забезпечити регулярні оперативні польоти на МКС.

🔸 Через пандемію у світі збільшилась кількість пластикового сміття. Про це йдеться у доповіді  Конференції ООН з торгівлі та розвитку. За кілька місяців рівень забруднень суттєво збільшився, тому ООН закликає до екологічності.

«Наші вулиці, пляжі та океан потерпають від відходів COVID-19: маски для обличчя, рукавички, пластиковий посуд та упаковки, пляшки від антисептиків. Ймовірно, усе це плаватиме в наших морях»

🔸 Netflix вперше знімає фільм власного виробництва в Україні. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко. Стрічка «The Last Mercenary» (Останній найманець) – комедійний бойовик про політичні інтриги на державному рівні. Режисер – Девід Шарон. Зйомки вже розпочались.

🔸 До Державного реєстру нерухомих пам`яток України внесли шість будинків та вілл, розташованих у Львові. Такі об`єкти визначаються незалежно від форм власності, відповідно до їхньої археологічної, естетичної, етнологічної, історичної, мистецької, наукової чи художньої цінності.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 73 158 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 3 серпня. З них 1738 летальні, 39 876 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 990 нових випадків.

The News&Culture

Перший регулярний маршрут у космос від компанії SpaceX 🌌

Crew Dragon на орбіті Землі — власний космічний корабель приватної компанії SpaceX, на якому вперше в історії почали доставляти людей у космос, відправивши на Міжнародну космічну станцію 4 астронавтів. Деталі: Ракета-носій Falcon 9 з’єднана з космічним кораблем Crew Dragon, яка стартувала з майданчику LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді, за три хвилини доставила екіпаж […]

23 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 23 листопада припадає Міжнародний день боротьби з безкарністю. Безкарність — глобальна проблема, її можна виявити у будь-якій точці світу, вона має різні форми. Безліч активістів, художників, блогерів, вчених, музикантів і журналістів піддаються переслідуванням; їх залякують, кидають у в’язниці – за те, що вони здійснюють своє право на свободу вираження. Однак це право важливе: саме […]

Ліногравюра знову в моді!

Це опукла гравюра, зображення якої створюють на лінолеумі, вирізають, наносять на поверхню та копіюють. Техніка виникла на початку ХХ століття і подібна до ксилографії. У 2020 році її активно використовують художники і дизайнери: книжкові ілюстрації, упаковки, шрифти, кастомізація одягу. Найвідоміші майстри в Україні: О. Кульчицька, О. Пащенко, В. Литвиненко, В. Левицький, І. Селіванов, О.Фіщенко, Г. […]

«Локдаун» став словом року

Термін «локдаун» став словом 2020 року за версією словника Collins За словами укладачів, воно найкраще описує стан року, що минає. “Відпустка без виплати зарплати” (furlough), “співробітник, присутність якого необхідна на роботі” (key worker), “самоізоляція”, “соціальне дистанціювання” і, звичайно, “коронавірус” – ввійшли до топ-10  The News&Culture