fbpx
В Україні, Важливе, Суспільство, У світі Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

06.07.2020, 18:00

🔸 6 липня о 20:30 розпочнеться Благодійний онлайн-марафон, присвячений пісні Володимира Івасюка «Червона рута». Своєрідному символу країни виповнюється 50 років. Музичні виконавці зберуться у Гідропарку: багаття, річка, вінки, свічки та інші атрибути Івана-Купала.

🔸 В Англії знайшли мегаліт, більший за Стоунхендж – Холенхендж. Він складається із 20 доісторичних валів; археологи вважають, що спочатку їх могло бути понад 30. За попередніми розрахунками, Холенхендж утворився в 2500 році до нашої ери.

🔸 У Німеччині вийде путівник про українську мозаїку радянської доби. Раніше видавництво «DOM publishers» спільно з київським «Основи» випустило альбом, який охоплює територію незалежної України. Мозаїка – важливий елемент оздоблення часів СРСР, тому вона становить посилений інтерес за кордоном.

🔸 Tate назвав переможців Премії Тернера 2020. Цього року нагороду переформатували у Turner Bursaries, щоб підтримати художників. Журі збільшило кількість фіналістів до десяти учасників, тож головний приз розділили на всіх.

🔸 У Вінниці розробляють історико-архітектурний план, щоб дослідити підземелля міста – воно належить до списку історичних. Роботу координує Вінницький обласний краєзнавчий музей, а міська рада розробляє програму археологічних розкопок на 5 років.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 49 043 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 6 червня. З них 1262 летальні, 21 703 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 543 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture

Знайдено вкрадену картину!

Вкрадену картину Клімта повернуть італійській галереї RicciOddi. Картину Portraitof a lady (1916–1917) викрали 23 роки тому. Її випадково знайшов садівник у стіні хижки, де він зберігав свої інструменти. Винних у злочині так і не знайшли, справа залишилася нерозкритою. Сьогодні картину оцінюють у 60 мільйонів євро. Цього разу галерея забезпечить її посиленою безпекою, аби крадіжка не […]

Туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі»

У 2021 році на Закарпатті відкриють туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі».   «Кіно приваблює туристів. Складно не згадати про “Третю людину”, коли ти у Відні. Завдяки фільму “Залягти на дно в Брюгге” у пряникове містечко з’їжджаються на Різдво. Фінляндія вабить творчістю Акі Каурісмякі, а по місцях серіалу “Міст” водять дорогі екскурсії … […]

Ліногравюра знову в моді!

Це опукла гравюра, зображення якої створюють на лінолеумі, вирізають, наносять на поверхню та копіюють. Техніка виникла на початку ХХ століття і подібна до ксилографії. У 2020 році її активно використовують художники і дизайнери: книжкові ілюстрації, упаковки, шрифти, кастомізація одягу. Найвідоміші майстри в Україні: О. Кульчицька, О. Пащенко, В. Литвиненко, В. Левицький, І. Селіванов, О.Фіщенко, Г. […]

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 Букерівську премію 2020 року дали за роман про жіночий алкоголізм – «Шаггі Бейн», який базується на особистих спогадах автора – Дугласа Стюарта. Рішення суддів було одностайним. 🔸 Українець Олексій Новіков завоював титул найсильнішої людини планети! У 2004 та 2007 роках у змаганнях перемагав українець Василь Вірастюк. 🔸 Учені виявили, що скляні пляшки шкодять природі […]