fbpx
В Україні, Важливе, Суспільство, У світі Марія Старікова

Стосується кожного: події за вихідні

06.07.2020, 18:00

🔸 6 липня о 20:30 розпочнеться Благодійний онлайн-марафон, присвячений пісні Володимира Івасюка «Червона рута». Своєрідному символу країни виповнюється 50 років. Музичні виконавці зберуться у Гідропарку: багаття, річка, вінки, свічки та інші атрибути Івана-Купала.

🔸 В Англії знайшли мегаліт, більший за Стоунхендж – Холенхендж. Він складається із 20 доісторичних валів; археологи вважають, що спочатку їх могло бути понад 30. За попередніми розрахунками, Холенхендж утворився в 2500 році до нашої ери.

🔸 У Німеччині вийде путівник про українську мозаїку радянської доби. Раніше видавництво «DOM publishers» спільно з київським «Основи» випустило альбом, який охоплює територію незалежної України. Мозаїка – важливий елемент оздоблення часів СРСР, тому вона становить посилений інтерес за кордоном.

🔸 Tate назвав переможців Премії Тернера 2020. Цього року нагороду переформатували у Turner Bursaries, щоб підтримати художників. Журі збільшило кількість фіналістів до десяти учасників, тож головний приз розділили на всіх.

🔸 У Вінниці розробляють історико-архітектурний план, щоб дослідити підземелля міста – воно належить до списку історичних. Роботу координує Вінницький обласний краєзнавчий музей, а міська рада розробляє програму археологічних розкопок на 5 років.

🔸 МОЗ повідомляє: за даними ЦГЗ, в Україні зафіксовано 49 043 випадки коронавірусної хвороби COVID-19 станом на 9:00 6 червня. З них 1262 летальні, 21 703 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 543 нових випадків.

#news_weekend

The News&Culture

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture