fbpx
Афіша

“Qr-truth” – відкриття виставкового проєкту про маніпуляції у Tuzov Gallery

21.11.2019, 13:00

21 листопада о 19.00 в арт галереї Tuzov Gallery відбудеться відкриття нового проєкту Київської художниці Ирина Ворона (Irina Vorona) – “Qr-truth”. На виставці будуть представлені скульптурні маски з символами маніпуляції і qr-кодами одинадцяти фундаментальних емоцій (за К. Ізардом): “цікавість”, “радість”, “здивування”, “зніяковілість”, “гнів”, “горе-страждання”, “відраза”, “зневага”, “страх”, “сором”, “вина”. Також відеопроекції і перформанс “Я-маніпулятор”.

Ціль проєкту в тому, щоб за допомогою сучасного мистецтва розкрити проблему маніпуляції:

  • маніпуляція емоціями, створеними відтоді, як гаджети заполонили наше життя, поглинувши повністю емоційну складову спілкування;
  • маніпуляція інформацією, як-от: нав’язлива реклама, телебачення, політика, соцмережі, колеги і керівники, що користуються нашими слабостями.

“Роззирніться навколо, придивіться уважно і ви побачите, що маніпулятори скрізь. Ми всі їх жертви. Однак, правда у тому, що кожен з нас також маніпулює. Бажання, страхи і цікавість керують почуттями і ми використовуємо їх для впливу на інших. Хтось діє більш професійно, хтось менш. Людина як емоційне створіння наділена почуттями, і саме через це маніпуляцій не уникнути. Неможливо вберегти себе від усіх психологічних атак, як і все життя ховатись під маскою”, – зазначає Ірина Ворона (Irina Vorona).

Концепція проєкту:

Маніпуляція – гра з емоціями, коли за певних умов логічне мислення пригнічується і ми стаємо вразливими. Коли маніпулятор тисне на чиїсь слабкості, то позбавляє людину емоційної стабільності, а спокій, ясність думки і здатність до аналізу відходять на другий план чи взагалі зникають.

Ціль маніпуляції у тому, щоб граючи на відчуттях дістатись вибраної точки, і відшукати слабкі сторони. Це ті струни, яких торкається маніпулятор, які йому чудово відомі.
Впізнати Справжнього Маніпулятора відстежуючи емоції неможливо, адже він не проявлятиме агресію, нахабність, а навпаки – ввічливість, відкритість, усміхненість та комунікативність. Маніпулятор ховається за маскою, і зовні це цілком приємна особистість, однак і він з часом може відчути цілковиту самотність.

Технологія створення та розпізнавання qr кодів (з англ. Quick response – швидкий відгук) надає швидку допомогу. У кожному зображенні зашифрований код, що пропонує виконати певну дію, передбачену вмістом коду.

Qr код відсилає до справжніх емоцій, які сховані під маскою. Чи можемо ми довіряти цій людині, про що вона насправді думає, чи щира, чи відчуває радість. Можливо, перед вами професійний маніпулятор, що відчує прихований гнів і у влучний момент скористується ним. З qr кодом маніпулятор – відкрита книга.

Tuzov Gallery – сучасна інноваційна українська галерея, заснована у 2015 році, основна діяльність якої спрямована на розвиток українського мистецтва, а також формування інвестиційних колекцій сучасного та класичного мистецтва.

“Необхідно у першу чергу, показувати сучасне мистецтво як в Україні, так і у світі, створюючи якісні проєкти, що направлені на розвиток бренду”, – Vlad Tuzov, куратор проєкту.

Серед партнерів проєкту ART APP HALL, Rent Media, ArtsLooker, ArtBureau, Kyiv Photo Week, Art Spatium Foundation, TUASHO, The Art Bazaar, Maison Sophy G, Vienna Insurance Group “Глобус”.

Facebook

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 Вчені винайшли телепорт, який керує блискавками. Останнім часом вони провокують лісові пожежі в Австралії та у США. 🔸 Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким пішоходи зобов’язані носити світловідбиваючі елементи, коли на вулиці погана видимість: стрічки, наліпки, одяг з рефлективними вставками. 🔸 Маски в громадських місцях стали обов’язковими! У поліції розповіли, що робитимуть […]

Перший регулярний маршрут у космос від компанії SpaceX 🌌

Crew Dragon на орбіті Землі — власний космічний корабель приватної компанії SpaceX, на якому вперше в історії почали доставляти людей у космос, відправивши на Міжнародну космічну станцію 4 астронавтів. Деталі: Ракета-носій Falcon 9 з’єднана з космічним кораблем Crew Dragon, яка стартувала з майданчику LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді, за три хвилини доставила екіпаж […]

23 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 23 листопада припадає Міжнародний день боротьби з безкарністю. Безкарність — глобальна проблема, її можна виявити у будь-якій точці світу, вона має різні форми. Безліч активістів, художників, блогерів, вчених, музикантів і журналістів піддаються переслідуванням; їх залякують, кидають у в’язниці – за те, що вони здійснюють своє право на свободу вираження. Однак це право важливе: саме […]

Ліногравюра знову в моді!

Це опукла гравюра, зображення якої створюють на лінолеумі, вирізають, наносять на поверхню та копіюють. Техніка виникла на початку ХХ століття і подібна до ксилографії. У 2020 році її активно використовують художники і дизайнери: книжкові ілюстрації, упаковки, шрифти, кастомізація одягу. Найвідоміші майстри в Україні: О. Кульчицька, О. Пащенко, В. Литвиненко, В. Левицький, І. Селіванов, О.Фіщенко, Г. […]