fbpx
Афіша

“Qr-truth” – відкриття виставкового проєкту про маніпуляції у Tuzov Gallery

21.11.2019, 13:00

21 листопада о 19.00 в арт галереї Tuzov Gallery відбудеться відкриття нового проєкту Київської художниці Ирина Ворона (Irina Vorona) – “Qr-truth”. На виставці будуть представлені скульптурні маски з символами маніпуляції і qr-кодами одинадцяти фундаментальних емоцій (за К. Ізардом): “цікавість”, “радість”, “здивування”, “зніяковілість”, “гнів”, “горе-страждання”, “відраза”, “зневага”, “страх”, “сором”, “вина”. Також відеопроекції і перформанс “Я-маніпулятор”.

Ціль проєкту в тому, щоб за допомогою сучасного мистецтва розкрити проблему маніпуляції:

  • маніпуляція емоціями, створеними відтоді, як гаджети заполонили наше життя, поглинувши повністю емоційну складову спілкування;
  • маніпуляція інформацією, як-от: нав’язлива реклама, телебачення, політика, соцмережі, колеги і керівники, що користуються нашими слабостями.

“Роззирніться навколо, придивіться уважно і ви побачите, що маніпулятори скрізь. Ми всі їх жертви. Однак, правда у тому, що кожен з нас також маніпулює. Бажання, страхи і цікавість керують почуттями і ми використовуємо їх для впливу на інших. Хтось діє більш професійно, хтось менш. Людина як емоційне створіння наділена почуттями, і саме через це маніпуляцій не уникнути. Неможливо вберегти себе від усіх психологічних атак, як і все життя ховатись під маскою”, – зазначає Ірина Ворона (Irina Vorona).

Концепція проєкту:

Маніпуляція – гра з емоціями, коли за певних умов логічне мислення пригнічується і ми стаємо вразливими. Коли маніпулятор тисне на чиїсь слабкості, то позбавляє людину емоційної стабільності, а спокій, ясність думки і здатність до аналізу відходять на другий план чи взагалі зникають.

Ціль маніпуляції у тому, щоб граючи на відчуттях дістатись вибраної точки, і відшукати слабкі сторони. Це ті струни, яких торкається маніпулятор, які йому чудово відомі.
Впізнати Справжнього Маніпулятора відстежуючи емоції неможливо, адже він не проявлятиме агресію, нахабність, а навпаки – ввічливість, відкритість, усміхненість та комунікативність. Маніпулятор ховається за маскою, і зовні це цілком приємна особистість, однак і він з часом може відчути цілковиту самотність.

Технологія створення та розпізнавання qr кодів (з англ. Quick response – швидкий відгук) надає швидку допомогу. У кожному зображенні зашифрований код, що пропонує виконати певну дію, передбачену вмістом коду.

Qr код відсилає до справжніх емоцій, які сховані під маскою. Чи можемо ми довіряти цій людині, про що вона насправді думає, чи щира, чи відчуває радість. Можливо, перед вами професійний маніпулятор, що відчує прихований гнів і у влучний момент скористується ним. З qr кодом маніпулятор – відкрита книга.

Tuzov Gallery – сучасна інноваційна українська галерея, заснована у 2015 році, основна діяльність якої спрямована на розвиток українського мистецтва, а також формування інвестиційних колекцій сучасного та класичного мистецтва.

“Необхідно у першу чергу, показувати сучасне мистецтво як в Україні, так і у світі, створюючи якісні проєкти, що направлені на розвиток бренду”, – Vlad Tuzov, куратор проєкту.

Серед партнерів проєкту ART APP HALL, Rent Media, ArtsLooker, ArtBureau, Kyiv Photo Week, Art Spatium Foundation, TUASHO, The Art Bazaar, Maison Sophy G, Vienna Insurance Group “Глобус”.

Facebook

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]

Меморіальні прикраси вікторіанської епохи

Так називають медальйони з пасмом волосся. Традиція виникла на початку XIX сторіччя. Втративши свого чоловіка, принца Альберта, королева Вікторія заволіла зберегти пам’ять про нього – у чомусь вічнішому ніж думки. Так був створений перший медальйон із пасмом волосся. Королева носила траур 40 років, започаткувавши вікторіанську традицію з унікальною атрибутикою. Існують медальйони зі світлинами чи запискою, […]

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 В Україні збільшили штрафи за порушення правил дорожнього руху для пішоходів та водіїв.  🔸 Каннські леви пройдуть у червні – офлайн. Журі вручать нагороди за 2020 і 2021.  🔸 Україна хоче запустити супутник наприкінці року – ведуться перемовини зі SpaceX.  🔸 Учені Інституту географії НАН України розробили атлас про природну і культурну спадщину. 🔸 […]

22 лютого. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 22 лютого відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів. У світі діють близько 200 програм допомоги потерпілим, які реально допомагають впоратися зі стресом; вийти з кризи; надають матеріальну і моральну підтримку. Але існує дещо, що може надати кожен з нас — людяність. Якщо можете підтримати — підтримуйте. Будь ласка. Іменини: Геннадій, Петро. Найцікавіші дати 1878 […]