Презентація проєкту “Інклюзивний EDU CAMP”
У Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини 5 жовтня відбудеться презентація “Інклюзивного EDU CAMP” — підсумкової виставки напрацювань художників, спеціалістів музейної сфери і архітекторів. Учасники проекту протягом місяця досліджували різні підходи до роботи з інклюзивними програмами і просторами, можливостями їх адаптації до потреб різних користувачів.
На презентації представлять приклади матеріалів і стратегій, порад відповідно до вимог інклюзивного дизайну, які можуть бути використані для втілення інклюзивних мистецьких проектів. Напрацювання учасників буде втілено у прототип інклюзивної виставки на базі Національного художнього музею України в кінці 2019 року та розповсюджено у вигляді збірки практичних рекомендації.
«При роботі над експозицією команда відштовхувалась від ідеї, що інклюзивний культурний проект в першу чергу має зважати на потреби аудиторії, тому програми культурних інституцій повинні бути гнучкими і різноманітними. Спираючись на твердження, що інклюзивність є радше процесом, аніж результатом, ми пропонуємо низку рішень, різних за складністю і направленістю, які зможуть в подальшому бути адаптовані інституціями у взаємодії з відвідувачами», — говорять кураторки проєкту Марина Хрипун та Валерія Карпань.
Інклюзивний EDU CAMP — програма воркшопів і лекцій для культурних діячів, націлена на розробку універсального прототипу інклюзивного культурного проєкту.
Проєкт реалізується громадською організацією “Культурні географії” за підтримки Українського культурного фонду.
Фото: Інклюзивний EDU CAMP