Культура, Важливе, Суспільство

Презентація проєкту “Інклюзивний EDU CAMP”

04.10.2019, 10:00

У Літературно-меморіальному музеї Павла Тичини 5 жовтня відбудеться презентація “Інклюзивного EDU CAMP” — підсумкової виставки напрацювань художників, спеціалістів музейної сфери і архітекторів. Учасники проекту протягом місяця досліджували різні підходи до роботи з інклюзивними програмами і просторами, можливостями їх адаптації до потреб різних користувачів.

This slideshow requires JavaScript.

На презентації представлять приклади матеріалів і стратегій, порад відповідно до вимог інклюзивного дизайну, які можуть бути використані для втілення інклюзивних мистецьких проектів. Напрацювання учасників буде втілено у прототип інклюзивної виставки на базі Національного художнього музею України в кінці 2019 року та розповсюджено у вигляді збірки практичних рекомендації.

«При роботі над експозицією команда відштовхувалась від ідеї, що інклюзивний культурний проект в першу чергу має зважати на потреби аудиторії, тому програми культурних інституцій повинні бути гнучкими і різноманітними. Спираючись на твердження, що інклюзивність є радше процесом, аніж результатом, ми пропонуємо низку рішень, різних за складністю і направленістю, які зможуть в подальшому бути адаптовані інституціями у взаємодії з відвідувачами», — говорять кураторки проєкту Марина Хрипун та Валерія Карпань.

Інклюзивний EDU CAMP — програма воркшопів і лекцій для культурних діячів, націлена на розробку універсального прототипу інклюзивного культурного проєкту.

Проєкт реалізується громадською організацією “Культурні географії” за підтримки Українського культурного фонду.

Фото: Інклюзивний EDU CAMP

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]