fbpx
Суспільство, У світі

Pantone назвав колір 2020 року

27.12.2019, 10:00

Нещодавно Американський інститут кольору Pantone оприлюднив трендові кольори 2020, а тепер обрав головний відтінок року — класичний синій (Pantone 19-4052).Дослідники стверджують, що «класичний синій» підкреслює наше прагнення до надійної та стабільної основи, коли ми робимо крок у нове життя. Перш ніж обрати колір, у Pantone аналізують світові тенденції — індустрію розваг, моду, мистецтво, нові технології, навіть соціально-економічні умови.

«Ми відчуваємо занепокоєння, коли оглядаємо світ навколо. Синій колір завжди означав спокій і надійність. Це колір, на який можна покластися» — відзначили в Pantone.

Pantone – американська організація, що з’явилася в Нью-Йорку на початку 50-х років як типографія, а нині розробляє кольорові схеми та передові технології точного передачі кольору та аналізує тренди.

У 1963 році компанія випустила PMS (Pantone Matching System) – система стандартизації всіх кольорів з 10 основними відтінками, що дозволило в точності відтворювати потрібний колір в будь-якій точці світу.

Pantone Institute of Color займається дослідженнями кольору, його впливу на всі сфери життя людини, нових естетичних ідей, а також визначає головні тренди у відтінках.

З 2000 років Інститут щорічно визначає головний колір року, який найчастіше з’являвся у дизайні, мистецтві (картини сучасних художників), моді (модні покази), кіно (стрічки відомих режисерів), автомобільному виробництві.

Наприклад, у 2018 році головним кольором став космічно медитативний Ultra Violet, а у 2019 році – Living coral, життєстверджуючий кораловий, символ природи та екології.

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture