fbpx
Суспільство, У світі

Pantone назвав колір 2020 року

27.12.2019, 10:00

Нещодавно Американський інститут кольору Pantone оприлюднив трендові кольори 2020, а тепер обрав головний відтінок року — класичний синій (Pantone 19-4052).Дослідники стверджують, що «класичний синій» підкреслює наше прагнення до надійної та стабільної основи, коли ми робимо крок у нове життя. Перш ніж обрати колір, у Pantone аналізують світові тенденції — індустрію розваг, моду, мистецтво, нові технології, навіть соціально-економічні умови.

«Ми відчуваємо занепокоєння, коли оглядаємо світ навколо. Синій колір завжди означав спокій і надійність. Це колір, на який можна покластися» — відзначили в Pantone.

Pantone – американська організація, що з’явилася в Нью-Йорку на початку 50-х років як типографія, а нині розробляє кольорові схеми та передові технології точного передачі кольору та аналізує тренди.

У 1963 році компанія випустила PMS (Pantone Matching System) – система стандартизації всіх кольорів з 10 основними відтінками, що дозволило в точності відтворювати потрібний колір в будь-якій точці світу.

Pantone Institute of Color займається дослідженнями кольору, його впливу на всі сфери життя людини, нових естетичних ідей, а також визначає головні тренди у відтінках.

З 2000 років Інститут щорічно визначає головний колір року, який найчастіше з’являвся у дизайні, мистецтві (картини сучасних художників), моді (модні покази), кіно (стрічки відомих режисерів), автомобільному виробництві.

Наприклад, у 2018 році головним кольором став космічно медитативний Ultra Violet, а у 2019 році – Living coral, життєстверджуючий кораловий, символ природи та екології.

«Молодість»: ірраціональна та чуттєва

З 29 травня по 6 червня відбудеться 50-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» в гібридному форматі. «Цьогоріч, ми святкуємо не лише 50 років фестивалю, але й 30-річчя незалежної України. Ми сфокусуємося на промоції українського кіно та гідній репрезентації України», – розповів Гліб Родченков, директор з розвитку та публічних комунікацій. 5 конкурсних секцій, близько 200 фільмів, десятки […]

КОСМІЧНІ НОВИНИ ✨📡🪐

🔸 Україна планує створити власний космодром, запустити сім супутників і виконати космічну програму за п’ять років. 🔸 Нові знімки Юпітера розкривають таємниці його атмосфери та переваги багатохвильової астрономії. 🔸У Дубаї створять перший у світі «космічний суд», який буде врегульовувати комерційні спори у космічній галузі. 🔸 Hubble виявив «кометну» туманність у сузір’ї Єдинорога, схожу на зірки […]

Як виглядає перший NFT-сингл у Східній Європі

Український гурт KAZKA підхопив тренд на NFT і першим у Східній Європі створив NFT-сингл. «М’ята» – містично-романтичний трек про казковий світ і першу закоханість. Він поєднав традиційні музичні інструменти з літніми вайбами. У кліпі солістка з’явиться в образі ельфа. Українська мережа магазинів «Сільпо» не залишилася осторонь та вийшла на крипторинок. Тепер гречаний багет, цукерки, просекко, […]

Мистецький Supermarket у Лондоні

Музей дизайну в Лондоні відкрив Supermarket: тут продаються товари першої необхідності. Інсталяцію створили місцеві дизайнери та художники. В асортименті – чай, кава, мийний засіб, маски, туалетний папір, напої, фрукти та овочі. Ціни – як у звичайному британському супермаркеті, хоча всі товари є витворами мистецтва. Експонати вже розпродали онлайн; у фізичному магазині продають до двох предметів […]