fbpx
Суспільство, У світі

Pantone назвав колір 2020 року

27.12.2019, 10:00

Нещодавно Американський інститут кольору Pantone оприлюднив трендові кольори 2020, а тепер обрав головний відтінок року — класичний синій (Pantone 19-4052).Дослідники стверджують, що «класичний синій» підкреслює наше прагнення до надійної та стабільної основи, коли ми робимо крок у нове життя. Перш ніж обрати колір, у Pantone аналізують світові тенденції — індустрію розваг, моду, мистецтво, нові технології, навіть соціально-економічні умови.

«Ми відчуваємо занепокоєння, коли оглядаємо світ навколо. Синій колір завжди означав спокій і надійність. Це колір, на який можна покластися» — відзначили в Pantone.

Pantone – американська організація, що з’явилася в Нью-Йорку на початку 50-х років як типографія, а нині розробляє кольорові схеми та передові технології точного передачі кольору та аналізує тренди.

У 1963 році компанія випустила PMS (Pantone Matching System) – система стандартизації всіх кольорів з 10 основними відтінками, що дозволило в точності відтворювати потрібний колір в будь-якій точці світу.

Pantone Institute of Color займається дослідженнями кольору, його впливу на всі сфери життя людини, нових естетичних ідей, а також визначає головні тренди у відтінках.

З 2000 років Інститут щорічно визначає головний колір року, який найчастіше з’являвся у дизайні, мистецтві (картини сучасних художників), моді (модні покази), кіно (стрічки відомих режисерів), автомобільному виробництві.

Наприклад, у 2018 році головним кольором став космічно медитативний Ultra Violet, а у 2019 році – Living coral, життєстверджуючий кораловий, символ природи та екології.

Docudays UA

Docudays UA оголосив імена учасників національної конкурсної програми: ■ «Май далеко – май добре», Ганна Ярошевич;  ■ «Земля Івана», Андрій Лисецький;  ■ «Сіль із Бонневіллю», Семен Мозговий;  ■ «Казка про Коника», Уляна Осовська і Денис Страшний;  ■ «Рози. Фільм-кабаре», Ірена Стеценко. «Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: обиратимемо між коханням та покликанням, […]

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]