fbpx
ТОП, Культура Марія Старікова

Нью-Йоркській бібліотеці 125 років: рейтинг найпопулярніших книг

18.01.2020, 18:00

До свого 125-річчя Нью-Йоркська публічна бібліотека склала список книг, які користувалися найбільшим попитом у читачів. Майже півроку аналітики та бібліотекарі співпрацювали, щоб згрупувати відомості. Вони опрацювали усі формати, зокрема електронні та видання іноземною мовою.

«Основна мета – зрозуміти, що подобається людям, і в черговий раз увінчати любов до літератури», – зазначив керівник відділу придбання книг Ендрю Медлар.

Видання, які тривалий час перебували у бібліотеці, мали очевидну перевагу перед сучасними бестселерами. Дослідження показали, що поняття часу не має значення, коли виникає щирий інтерес. Таким чином, серія романів про Гаррі Поттера, яку Джоан Роулінг оприлюднила близько двадцяти років тому, зрівнялася із твором «Як здобувати друзів і впливати на людей», виданим у 1936 році.

Рейтинг найпопулярніших книг

1. «Сніговий день»
Автор: Езра Джек Кітс
Прочитано: 485 583 рази
Жанр: дитяча література
Рік виходу: 1962

Невелика ілюстрована розповідь про допитливого хлопчика Пітері, який жив у Нью-Йорку. Одного дня він вийшов надвір, щоб дослідити засніжені куточки навколо свого будинку.

2. «Кіт у капелюсі»
Автор: Доктор С’юз
Прочитано: 469 650 рази
Жанр: дитяча література
Рік виходу: 1957

Ця казка складається з 220 слів. Легка для сприйняття і цікава водночас – абсолютно новий погляд на дитячу книгу. Рима «cat» (кіт) і «hat» (капелюх) поступово обросла сюжетом: хлопчик Нік та його сестричка Саллі не знають, чим зайнятися. Раптом до будинку завітав величезний кіт у капелюсі. «Давайте гратися» – запропонував він.

3. «1984»
Автор: Джордж Орвелл
Прочитано: 441 770
Жанр: антиутопія
Рік виходу: 1949

Після Другої світової війни виникла нова тоталітарна наддержава – Океанія. Жителі країни підкоряються ідеології Партії, а вона – Великому Брату. Уїнстон Сміт працює в Міністерстві Правди та веде щоденник, в якому висловлює незадоволення дійсністю. Він розуміє, як це небезпечно; особливо, коли зауважує, що за ним стежать.

4. «Там, де водяться диковиська»
Автор: Моріс Сендак
Прочитано: 436 016
Жанр: дитяча література
Рік виходу: 1963

Весела книжка-картинка. Однієї ночі в кімнаті Макса проростає ліс, і сміливий хлопчик відразу вирушив у мандри. Океан – човен – нові землі. Після тривалої подорожі Макс опинився в далекій країні, де живуть страшнючі диковиська. Чи вдасться їм подружитися?

 5. «Убити пересмішника»

Автор: Гарпер Лі
Прочитано: 422 912
Жанр: виховний роман
Рік виходу: 1960

30-і роки XX-го століття. Штат Алабама. Оповідання ведеться від імені дівчинки Джин Луїзи Фінч на прізвисько Глазастик. Вона розповідає про життя невеличкого містечка, дорослішання, дружбу із таємничим містером, цінності та мораль. У книзі піднімаються такі важливі питання, як расизм, соціальна нерівність, стигматизація і те, як усе це впливає на дитячу свідомість.

6. «Павутиння Шарлотти»
Автор: Елвін Брукс Вайт
Прочитано: 337 948
Жанр: дитяча література
Рік виходу: 1952

Повість-казка про справжню дружбу і відданість. Маленька дівчинка Ферн урятувала порося, виростила та дала йому ім`я Вілбер. На фермі він знайшов собі друга: гарненьку розумну павучиху Шарлотту. Якийсь час усе було добре, допоки життя Вілбора не опинилося під загрозою. Тоді Шарлотта придумує геніальний план порятунку.

7. «451 градус по Фаренгейту»
Автор: Рей Бредбері
Прочитано: 316 404
Жанр: наукова фантастика
Рік виходу: 1953

Недалеке майбутнє. Технологічний прогрес забезпечив американців комфортним життям. Телебачення цілодобово крутить реаліті-шоу та нескінченні серіали. В театрах більше не ставлять спектаклі. Режисери не знімають фільмів. Письменники не пишуть книг. Книг взагалі більше немає. Вони заборонені законом. А для боротьби із залишками книжкової цивілізації існує відділ «451».

8. «Як здобути друзів і впливати на людей»
Автор: Дейл Карнегі
Прочитано: 284 524
Жанр: література по саморозвитку
Рік виходу: 1936

Сукупність практичних порад і життєвих історій. Автор цитує відомих та успішних людей, а в якості прикладів використовує досвід своїх учнів, друзів, знайомих.

9. «Гаррі Поттер і філософський камінь»
Автор: Джоан Роулінг
Прочитано: 231 022
Жанр: фентезі
Рік виходу: 1997

Історія про дивовижну долю головного героя – «Гаррі, просто Гаррі», хлопчика зі шрамом-блискавкою на лобі. Його батьки загинули від рук злого чаклуна, який «ніби-то й сам загинув, але це не точно». Малюка віддали на виховання до єдиних живих родичів – тітки й дядька, які бояться магії, приховують її існування та погано ставляться до племінника. Однієї ночі все змінюється …

10. «Дуже голодна гусениця»
Автор: Ерік Карл
Прочитано: 189 550
Жанр: дитяча література
Рік виходу: 1969

Дитяча книжка з картинками розповідає про гусінь перед її перетворенням у метелика. Видається на картонному папері, яскрава особливість – наявність дірок (які залишила, звісно, гусінь).

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 Вчені винайшли телепорт, який керує блискавками. Останнім часом вони провокують лісові пожежі в Австралії та у США. 🔸 Кабінет міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким пішоходи зобов’язані носити світловідбиваючі елементи, коли на вулиці погана видимість: стрічки, наліпки, одяг з рефлективними вставками. 🔸 Маски в громадських місцях стали обов’язковими! У поліції розповіли, що робитимуть […]

Перший регулярний маршрут у космос від компанії SpaceX 🌌

Crew Dragon на орбіті Землі — власний космічний корабель приватної компанії SpaceX, на якому вперше в історії почали доставляти людей у космос, відправивши на Міжнародну космічну станцію 4 астронавтів. Деталі: Ракета-носій Falcon 9 з’єднана з космічним кораблем Crew Dragon, яка стартувала з майданчику LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді, за три хвилини доставила екіпаж […]

23 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 23 листопада припадає Міжнародний день боротьби з безкарністю. Безкарність — глобальна проблема, її можна виявити у будь-якій точці світу, вона має різні форми. Безліч активістів, художників, блогерів, вчених, музикантів і журналістів піддаються переслідуванням; їх залякують, кидають у в’язниці – за те, що вони здійснюють своє право на свободу вираження. Однак це право важливе: саме […]

Ліногравюра знову в моді!

Це опукла гравюра, зображення якої створюють на лінолеумі, вирізають, наносять на поверхню та копіюють. Техніка виникла на початку ХХ століття і подібна до ксилографії. У 2020 році її активно використовують художники і дизайнери: книжкові ілюстрації, упаковки, шрифти, кастомізація одягу. Найвідоміші майстри в Україні: О. Кульчицька, О. Пащенко, В. Литвиненко, В. Левицький, І. Селіванов, О.Фіщенко, Г. […]