fbpx
У світі, В Україні, Суспільство Оксана Харьковчук

Найкращі новорічні дерева у світі🎄

23.01.2021, 18:00

Новорічні дерева | Part 1 🎄

У Європі найгарнішою визнали сюрреалістичну інсталяцію у Вільнюсі (Литва). Цю ялинку створили із металу, дзеркал, ліхтариків, шишок і 6000 ароматних гілок. Вона приміряє інновації з традиціями.

Іграшкові крамнички, конкурси і ялинка забезпечують дружній настрій жителям Тбілісі (Грузія), а місцеві театри пропонують глядачам приєднатися до вистав.

Українська ялинка зачарувала концептом лісової казки. Дерево оздоблене купою гірлянд і сотнями іграшок, поблизу – невеличкі ярмарки, розкидані містом.

Щороку влада Будапешту (Угорщина) інвестує у різдвяні прикраси для пам’яток, громадського транспорту, площ, споруд. Хоровий спів підсилює розкіш дерева, що стоїть поблизу парламенту.

Облаштування ялинки у Франкфурті (Німеччина) – важлива подія року, з якої починаються святкування. Цьогоріч тут височіє одне з найбільших дерев, прикрашених ілюмінацією.

Новорічні дерева | Part 2 🎄

Один із найбільш автентичних ярмарків можна стріти в Таллінні (Естонія): печиво, яблука, глінтвейн. Ялинку оточують ошатні хатки, а сніг на Різдво – майже гарантований.

Різдвяний Йорк (Англія) занурює у середньовіччя. Серед альпійських шале та ремісничих крамничок снують аромати випічки; музики грають на інструментах; люди танцюють серед вогнів.

Напередодні Нового року Стокгольм (Швеція) стає ще казковішим. У старому центрі можна скуштувати гльог та імбирний хліб, придбати сувеніри й потонути у блискітках – так їх багато.

На головній площі Брашова (Румунія) розміщують фудкорти, чудернацьку ялинку, влаштовують заходи, і, звісно, згадують про графа Дракулу: як він там, сам один, у своєму замку?

У Парижі (Франція) проходять урочистості: пишно вбрані вітрини, вулиці, красуня-ялинка – цьогоріч на ній цвітуть квіти. Місто ніби створене для святкування Різдва.

This slideshow requires JavaScript.

The News&Culture

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]

Меморіальні прикраси вікторіанської епохи

Так називають медальйони з пасмом волосся. Традиція виникла на початку XIX сторіччя. Втративши свого чоловіка, принца Альберта, королева Вікторія заволіла зберегти пам’ять про нього – у чомусь вічнішому ніж думки. Так був створений перший медальйон із пасмом волосся. Королева носила траур 40 років, започаткувавши вікторіанську традицію з унікальною атрибутикою. Існують медальйони зі світлинами чи запискою, […]