В Україні

Національний художній музей України – один із найкращих прикладів доби історизму в архітектурі

07.06.2019, 12:00

Національний художній музей України – один із найбільших і найкращих прикладів доби історизму в архітектурі міста, перша київська споруда, спеціально зведена для музею. Стилістика  вирішення фасадів будинку базується на класичних зразках Давньої Греції і відповідає образу музею як храму мистецтв.

Національний художній музей України був заснований 1899 року за кошти української родини Терещенків.

Будівля музею спроектована архітектором Владиславом Городецьким. У 1967-1972 рр. добудовано тилову частину архітектором  П. Петрушенко. Музейна колекція створена на основі пожертв Богдана Ханенка, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського та інших.

На початку ХХІ століття музейні фонди нараховують близько 40 тисяч експонатів. Національний художній музей України зберігає унікальну колекцію творів українського живопису, скульптури та іконопису від XII—ХХ століть.

Фото: Олександр Надточій

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]