fbpx
Культура, Важливе Марія Старікова

Міжнародний флешмоб: День музейного селфі!

15.01.2020, 20:00

Кожну третю середу січня в усьому світі відзначають флешмоб «День музейного селфі». Це нагода відвідати круті виставки, дізнатися щось нове і цікаве, а також – зробити яскраві знімки та завантажити їх у соціальних мережах з хештегом #MuseumSelfieDay. Цього року акція припадає на 15 січня.

фото: https://www.obozrevatel.com

Шостий рік поспіль цей «несерйозний» захід користується величезним успіхом. У багатьох країнах світу музеї не лише підключилися до ініціативи, а й розвивають напрямок, організовуючи для відвідувачів вільний вхід та додаткові конкурси з призами і переможцями.

Багато людей завчасно продумують образи, пози, підбирають аксесуари та обирають експонати (картини, інсталяції, скульптури), щоб їхнє селфі вийшло ефектним. Не слід забувати про кілька правил: не чіпати експонати, не заважати іншим та не забувати вимкнути спалах перш, ніж ввімкнути камеру.

Вперше цей день відзначили у 2014 році за ініціативою Європейського колективу музейних працівників CultureThemes. Автор флешмобу – Мар Діксон, яка прагнула змінити уявлення людей про музеї, як про консервативну структуру. Мета акції – популяризувати їх за допомогою соціальних мереж.

Саме ж явище #MuseumSelfie виникло завдяки фото, розміщеному в блозі Музею Горніман (Лондон) на ресурсі Pinterest. Увагу користувачів привернули світлини відвідувачів на тлі місцевого експоната: реалістичного опудала моржа, що потрапив у колекцію музею в 1893 році.

фото: https://rubryka.com

Найпопулярнішим фоном для селфі стала «Джоконда» Леонардо да Вінчі у Луврі (Париж). Цього дня робітники навіть ставлять спеціальні вказівники, щоб її було не складно відшукати. При цьому, близько підійти до картини неможливо: з усіх боків вона оточена охоронцями та закрита куленепробивним склом, яке відблискує на фото.

Охочих до світлин це, звісна річ, не зупиняє. За підсумками музею, щороку на тлі Мони Лізи фотографується близько 6 мільйонів відвідувачів.

Тож фотографуйтеся й ви, приєднуйтесь до світу мистецтва, відвідуйте музеї і будьте щасливі!

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture