fbpx
Особистості, Фотогалерея Оксана Харьковчук

«Маніпуляція емоціями/інформацією у сучасному суспільстві»: огляд проєкту «Qr-Truth»

04.12.2019, 14:00

У топовий день маніпуляцій «Чорна п’ятниця» в Tuzov Gallery відбулася панельна дискусія на тему «Маніпуляція емоціями/інформацією у сучасному суспільстві» в рамках проєкту київської художниці Ірини Ворона.

На виставці представлені скульптурні маски з символами маніпуляції і qr-кодами одинадцяти фундаментальних емоцій (за К. Ізардом): “цікавість”, “радість”, “здивування”, “зніяковілість”, “гнів”, “горе-страждання”, “відраза”, “зневага”, “страх”, “сором”, “вина”. Також відеопроекції і перформанс “Я-маніпулятор”.

«Проєкт створений для того, щоб розпізнати реальне. Маски – беземоційні, а от за допомогою qr-коду ви можете побачити справжні емоції. Розділивши власні емоції від нав’язливих ви почнете думати, а отже і контролювати себе. Надягнувши маску, усі власні емоції людина все одно приховати не зможе. У першу чергу, її видаватимутьочі. Через 1-2 секунди після спілкування в очах відображається сутність», – коментує художниця та авторка проєкту «Qr-Truth». 

Відео: Богдан Хіхлушко

Серед учасників панельної дискусії:

– Роман Грищук, Народний депутат України IX скликання, телеведучий, актор;
– Влад Тузов, міжнародний арт-дилер, куратор, арт менеджер;

– Ірина Ворона, автор проєкту «Qr-Truth», митець, автор техніки «mixed light»;

– Олексій Шнеєр, психолог, групаналітик, бізнес-тренер, митець;

– Світлана Коршунова, фахівець з PR, маркетингу та реклами. Куратор некомерційного культурного соціального арт-проєкту ARTEFACT.

Концепція проєкту:

Маніпуляція – гра з емоціями, коли за певних умов логічне мислення пригнічується і ми стаємо вразливими. Коли маніпулятор тисне на чиїсь слабкості, то позбавляє людину емоційної стабільності, а спокій, ясність думки і здатність до аналізу відходять на другий план чи взагалі зникають.

Ціль маніпуляції у тому, щоб граючи на відчуттях дістатись вибраної точки, і відшукати слабкі сторони. Це ті струни, яких торкається маніпулятор, які йому чудово відомі.

«Недостатність інформації викликає тривогу, але й перенасиченість нею – ті ж самі відчуття. Ось вам приклад маніпуляції, а тому великими масами людей легше маніпулювати. Однак це палиця з двох кінців: спершу людина задоволена маніпуляцією та результатом, проте з часом усе повертається до неї. Тож використовуючи маніпулятивні методи – пам’ятайте про наслідки», – психолог Олексій Шнеєр.

Впізнати Справжнього Маніпулятора відстежуючи емоції неможливо, адже він не проявлятиме агресію, нахабність, а навпаки – ввічливість, відкритість, усміхненість та комунікативність. Маніпулятор ховається за маскою, і зовні це цілком приємна особистість, однак і він з часом може відчути цілковиту самотність.

«Що з цим робити? Створювати простір, де люди можуть зустрічатися, спілкуватися та ділитися емоціями. Головне: не забувати про реальне життя», – радить Світлана Коршунова.