fbpx
Культура, Блог, Суспільство

Курйози в культурній сфері

02.10.2020, 10:00

Як і будь-яка сфера, культурна має свої проблеми, а курйози трапляються чи не щодня. Уявіть:

🔸 Британський художник Бенксі програв справу проти Full Colour Black, виробника листівок. Суд постановив, що компанія може безкоштовно використовувати зображення мурала «Метальник квітів» (2003), а сам Бенксі не може називатися його власником – через анонімність. Графіті відсилає до протестів у США, коли хіпі вкладали квіти в дула рушниць.

🔸 Адміністрація Бруклінського музею розпродає картини, щоб покрити борги. Серед найвідоміших – роботи Лукаса Кранаха Старшого та Гюстава Курбе. Таким чином інституція планує підтримувати роботу і заплатити співробітникам. Це перший випадок, коли американський музей скористався правом Асоціації директорів художніх музеїв, що дозволяє продавати роботи.

🔸 Користувачі Twitter створили хештег ненависті до авторки книг про Гаррі Поттера – RIPJKRowling (Хай спочине з миром Джоан Роулінг). Конфлікт стався між письменницею і т*спільнотою – за різними версіями – через нетолерантність, непорозуміння, різні погляди і різкість у висловлюваннях. Перепало усім: касту однойменних фільмів, читачам, випадковим свідкам. Прихильники Роулінг підтримали її хештегом IStandWithJKRolling.

🔸 Єльський університет вирішив не приймати на кафедру нових аспірантів мистецьких програм у 2021 році. Зараз професори пропонують гібридні курси, що поєднують дистанційне та офлайн навчання. Студентам доведеться двічі на тиждень проходити тести на COVID-19.

🔸 У Франції спробували заборонити книжку «Я ненавиджу чоловіків». Ральфі Зурмелі, радник Міністерства з питань гендерної рівності, закликав скасувати її. У відповідь на це книжку змели з полиць. Полін Арманж досліджує природу ненависті до чоловіка і каже, що ненависть сприяє сестринству. Зурмелі звинуватив видавництво у «підбурюванні до ненависті на ґрунті гендеру», і наголосив, що такі дії караються законом.

П.С. існує безліч гуманних способів висловити незгоду чи обурення. Команда The News&Culture закликає своїх читачів утримуватися від цькувань, погроз, побажань смерті іншим людям та розпалювання ненависті, зокрема – в Інтернеті. Дякуємо.

The News&Culture

ВВС News Україна оголошує конкурс читацьких рецензій!

У змаганні можуть брати участь позитивні чи негативні рецензії на будь-яку книжку зі списків Книги року ВВС-2020, Дитячої Книги року ВВС-2020 та Книги року-Есеїстика-2020. Переможець отримає приз. Мова – українська. Обсяг від 500 до 1000 слів. Текст має бути оригінальним і не порушувати копірайту чи інших прав третьої сторони. Деталі – на сайті.   Роботу […]

23 жовтня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 23 жовтня відзначають Всесвітній день балету. Цього дня по всьому світу ведуться прямі трансляції від світових театрів балету. Глядачі можуть бачити, що відбувається за лаштунками, в репетиційних залах таких знаменитих театрів як балет Великого театру (Москва), Австралійський балет (Мельбурн), Національний балет Канади (Торонто), Балет Сан-Франциско, Королівський балет (Лондон). Іменини: Костянтин, Максим, Петро, Степан. Найцікавіші дати […]

Прототип меча із «Зоряних війн»

Команда інженерів The Hacksmith створила прототип меча, найбільш близький до світлового з оригінальної історії «Зоряних війн». Винахід випускає потік плазми, його температура ~ 2200° С. Живлення здійснюється через спеціальний «рюкзак», який регулюється клапанами. Меч може повністю «складатися» і здатен різати метал. Інженери запевняють, що створити точний аналог поки неможливо: потрібні батареї, здатні виробляти більше енергії, […]

22 жовтня. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 22 жовтня відзначають Всесвітній день людей з вадами мовлення. Заїкання – це порушення мови, що характеризується частим повторенням звуків, складів, слів, зупинками або нерішучістю у промові. Існує ряд способів вилікувати заїкання, серед яких логопедичні, психологічні, психотерапевтичні, логопсіхотерапевтічні, соціореабілітаціонні, медикаментозні, фізіотерапевтичні, комплексні, однак жоден з цих способів, на жаль, не дає 100% гарантії повного лікування. […]