fbpx
Блог, В Україні, Культура Харьковчук Оксана

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

16.08.2019, 10:00

В Україні є два музеї, присвячені пам’яті Михайла Грушевського: один у Києві, інший – у Львові. Памятники в містах були встановлені для увіковічення пам’яті про видатного українського діяча.

This slideshow requires JavaScript.

Музей Грушевського розташований у затишному будинку на вул. Паньківській, 9, де Грушевський проживав з родиною більше ста років тому. Будинок та його інтер’єр зачаровують кожного, хто приїздить до музею, щоб дізнатися більше про Михайла Грушевського – величну людину, люблячого чоловіка і турботливого батька, а також відчути неповторну ауру його великої родини.

Експозиція музею в Меморіальному будинку ім. Грушевського була відкрита в 2006 році. Це єдина будівля, яка наразі збереглася від Київського Грушевського маєтку. Михайло Грушевський купив цей будинок 1908 року разом із сестрою і братом. Колекція музею налічує більше семи тисяч найменувань, чотири тисячі з яких представлені в експозиції.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Сергійович Грушевський – український історик, громадський діяч і політик. Михайло Грушевський став першим президентом України після Першої світової війни. Протягом 1917-1918 років очолював Центральну раду Української Народної Республіки.

За своє життя Михайло здобув безліч почесних відзнак. Таким чином, він став членом історичного товариства ім. Нестора-літописця, дійсним членом Чеської академії наук (1914), почесним членом Київського товариства старожитностей та мистецтв (1917), членом-кореспондентом ВУАН (1923) та Академії наук СРСР (1929), довгостроковим Головою наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувачем кафедри історії Львівського університету (1894-1914). Він є автором понад 2000 наукових праць.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Грушевський вважається одним із найвпливовіших вчених в історії України і одним із найвідоміших державних діячів країни.

Фото: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Офіційний сайт

Facebook

«Молодість»: ірраціональна та чуттєва

З 29 травня по 6 червня відбудеться 50-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» в гібридному форматі. «Цьогоріч, ми святкуємо не лише 50 років фестивалю, але й 30-річчя незалежної України. Ми сфокусуємося на промоції українського кіно та гідній репрезентації України», – розповів Гліб Родченков, директор з розвитку та публічних комунікацій. 5 конкурсних секцій, близько 200 фільмів, десятки […]

КОСМІЧНІ НОВИНИ ✨📡🪐

🔸 Україна планує створити власний космодром, запустити сім супутників і виконати космічну програму за п’ять років. 🔸 Нові знімки Юпітера розкривають таємниці його атмосфери та переваги багатохвильової астрономії. 🔸У Дубаї створять перший у світі «космічний суд», який буде врегульовувати комерційні спори у космічній галузі. 🔸 Hubble виявив «кометну» туманність у сузір’ї Єдинорога, схожу на зірки […]

Як виглядає перший NFT-сингл у Східній Європі

Український гурт KAZKA підхопив тренд на NFT і першим у Східній Європі створив NFT-сингл. «М’ята» – містично-романтичний трек про казковий світ і першу закоханість. Він поєднав традиційні музичні інструменти з літніми вайбами. У кліпі солістка з’явиться в образі ельфа. Українська мережа магазинів «Сільпо» не залишилася осторонь та вийшла на крипторинок. Тепер гречаний багет, цукерки, просекко, […]

Мистецький Supermarket у Лондоні

Музей дизайну в Лондоні відкрив Supermarket: тут продаються товари першої необхідності. Інсталяцію створили місцеві дизайнери та художники. В асортименті – чай, кава, мийний засіб, маски, туалетний папір, напої, фрукти та овочі. Ціни – як у звичайному британському супермаркеті, хоча всі товари є витворами мистецтва. Експонати вже розпродали онлайн; у фізичному магазині продають до двох предметів […]