fbpx
Блог, В Україні, Культура Харьковчук Оксана

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

16.08.2019, 10:00

В Україні є два музеї, присвячені пам’яті Михайла Грушевського: один у Києві, інший – у Львові. Памятники в містах були встановлені для увіковічення пам’яті про видатного українського діяча.

This slideshow requires JavaScript.

Музей Грушевського розташований у затишному будинку на вул. Паньківській, 9, де Грушевський проживав з родиною більше ста років тому. Будинок та його інтер’єр зачаровують кожного, хто приїздить до музею, щоб дізнатися більше про Михайла Грушевського – величну людину, люблячого чоловіка і турботливого батька, а також відчути неповторну ауру його великої родини.

Експозиція музею в Меморіальному будинку ім. Грушевського була відкрита в 2006 році. Це єдина будівля, яка наразі збереглася від Київського Грушевського маєтку. Михайло Грушевський купив цей будинок 1908 року разом із сестрою і братом. Колекція музею налічує більше семи тисяч найменувань, чотири тисячі з яких представлені в експозиції.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Сергійович Грушевський – український історик, громадський діяч і політик. Михайло Грушевський став першим президентом України після Першої світової війни. Протягом 1917-1918 років очолював Центральну раду Української Народної Республіки.

За своє життя Михайло здобув безліч почесних відзнак. Таким чином, він став членом історичного товариства ім. Нестора-літописця, дійсним членом Чеської академії наук (1914), почесним членом Київського товариства старожитностей та мистецтв (1917), членом-кореспондентом ВУАН (1923) та Академії наук СРСР (1929), довгостроковим Головою наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувачем кафедри історії Львівського університету (1894-1914). Він є автором понад 2000 наукових праць.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Грушевський вважається одним із найвпливовіших вчених в історії України і одним із найвідоміших державних діячів країни.

Фото: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Офіційний сайт

Facebook

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture