Блог, В Україні, Культура Харьковчук Оксана

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

16.08.2019, 10:00

В Україні є два музеї, присвячені пам’яті Михайла Грушевського: один у Києві, інший – у Львові. Памятники в містах були встановлені для увіковічення пам’яті про видатного українського діяча.

This slideshow requires JavaScript.

Музей Грушевського розташований у затишному будинку на вул. Паньківській, 9, де Грушевський проживав з родиною більше ста років тому. Будинок та його інтер’єр зачаровують кожного, хто приїздить до музею, щоб дізнатися більше про Михайла Грушевського – величну людину, люблячого чоловіка і турботливого батька, а також відчути неповторну ауру його великої родини.

Експозиція музею в Меморіальному будинку ім. Грушевського була відкрита в 2006 році. Це єдина будівля, яка наразі збереглася від Київського Грушевського маєтку. Михайло Грушевський купив цей будинок 1908 року разом із сестрою і братом. Колекція музею налічує більше семи тисяч найменувань, чотири тисячі з яких представлені в експозиції.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Сергійович Грушевський – український історик, громадський діяч і політик. Михайло Грушевський став першим президентом України після Першої світової війни. Протягом 1917-1918 років очолював Центральну раду Української Народної Республіки.

За своє життя Михайло здобув безліч почесних відзнак. Таким чином, він став членом історичного товариства ім. Нестора-літописця, дійсним членом Чеської академії наук (1914), почесним членом Київського товариства старожитностей та мистецтв (1917), членом-кореспондентом ВУАН (1923) та Академії наук СРСР (1929), довгостроковим Головою наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувачем кафедри історії Львівського університету (1894-1914). Він є автором понад 2000 наукових праць.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Грушевський вважається одним із найвпливовіших вчених в історії України і одним із найвідоміших державних діячів країни.

Фото: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Офіційний сайт

Facebook

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]