fbpx
Блог, В Україні, Культура Харьковчук Оксана

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

16.08.2019, 10:00

В Україні є два музеї, присвячені пам’яті Михайла Грушевського: один у Києві, інший – у Львові. Памятники в містах були встановлені для увіковічення пам’яті про видатного українського діяча.

This slideshow requires JavaScript.

Музей Грушевського розташований у затишному будинку на вул. Паньківській, 9, де Грушевський проживав з родиною більше ста років тому. Будинок та його інтер’єр зачаровують кожного, хто приїздить до музею, щоб дізнатися більше про Михайла Грушевського – величну людину, люблячого чоловіка і турботливого батька, а також відчути неповторну ауру його великої родини.

Експозиція музею в Меморіальному будинку ім. Грушевського була відкрита в 2006 році. Це єдина будівля, яка наразі збереглася від Київського Грушевського маєтку. Михайло Грушевський купив цей будинок 1908 року разом із сестрою і братом. Колекція музею налічує більше семи тисяч найменувань, чотири тисячі з яких представлені в експозиції.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Сергійович Грушевський – український історик, громадський діяч і політик. Михайло Грушевський став першим президентом України після Першої світової війни. Протягом 1917-1918 років очолював Центральну раду Української Народної Республіки.

За своє життя Михайло здобув безліч почесних відзнак. Таким чином, він став членом історичного товариства ім. Нестора-літописця, дійсним членом Чеської академії наук (1914), почесним членом Київського товариства старожитностей та мистецтв (1917), членом-кореспондентом ВУАН (1923) та Академії наук СРСР (1929), довгостроковим Головою наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові (1897-1913), завідувачем кафедри історії Львівського університету (1894-1914). Він є автором понад 2000 наукових праць.

This slideshow requires JavaScript.

Михайло Грушевський вважається одним із найвпливовіших вчених в історії України і одним із найвідоміших державних діячів країни.

Фото: Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Офіційний сайт

Facebook

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]

Меморіальні прикраси вікторіанської епохи

Так називають медальйони з пасмом волосся. Традиція виникла на початку XIX сторіччя. Втративши свого чоловіка, принца Альберта, королева Вікторія заволіла зберегти пам’ять про нього – у чомусь вічнішому ніж думки. Так був створений перший медальйон із пасмом волосся. Королева носила траур 40 років, започаткувавши вікторіанську традицію з унікальною атрибутикою. Існують медальйони зі світлинами чи запискою, […]