В Україні, Блог, Культура, Суспільство Харьковчук Оксана

Інтернет-видання Фільмар про одеський кінематограф у рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну»

18.08.2019, 20:00

У рамках фестивалю «З країни в Україну», який відбувся у містах Одещини 16, 17 та 18 серпня, презентували Інтернет-видання про одеський кінематограф ФІЛЬМАР. Протягом трьох днів у Чорноморську, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі учасники мандрівного фестивалю брали участь у насиченій програмі заходу, а також познайомилися з Фільмарем.

This slideshow requires JavaScript.

Цього року культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну» проходить у 18 містечках України.

У рамках фестивалю діє 16 локацій: містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка, дитячий майданчик та інше.

Тож, вихідними на Одещині кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, а також ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», де разом з іншими інноваціями українців був представлений проєкт Фільмар.

Сучасний проєкт про одеський кінематограф Фільмар об’єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок.

За допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє порівняти кадри з фільмів і сучасні фотографії, а також архівні матеріали про зняті у Одесі фільми, проект привертає увагу до багатої історії Одеської кіноспадщини.

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Однак, через забудову історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація сталася і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні для перегляду в гарній якості. Також у них відсутнє супроводжуюче наповнення, через що важко зрозуміти культурне чи історичне значення фільмів.

На завершення мандрівного фестивалю «З країни в Україну» на Одещині організатори влаштували концерт, на якому виступили українські гурти: Nesprosta, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Фестиваль «З країни в Україну»

Офіційний сайт фестивалю «З країни в Україну»: https://coukraine.org/

Facebook

Офіційний сайт Інтернет-видання ФІЛЬМАР: http://filmar.online/uk/

Facebook 

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]