fbpx
В Україні, Блог, Культура, Суспільство Харьковчук Оксана

Інтернет-видання Фільмар про одеський кінематограф у рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну»

18.08.2019, 20:00

У рамках фестивалю «З країни в Україну», який відбувся у містах Одещини 16, 17 та 18 серпня, презентували Інтернет-видання про одеський кінематограф ФІЛЬМАР. Протягом трьох днів у Чорноморську, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі учасники мандрівного фестивалю брали участь у насиченій програмі заходу, а також познайомилися з Фільмарем.

This slideshow requires JavaScript.

Цього року культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну» проходить у 18 містечках України.

У рамках фестивалю діє 16 локацій: містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка, дитячий майданчик та інше.

Тож, вихідними на Одещині кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, а також ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», де разом з іншими інноваціями українців був представлений проєкт Фільмар.

Сучасний проєкт про одеський кінематограф Фільмар об’єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок.

За допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє порівняти кадри з фільмів і сучасні фотографії, а також архівні матеріали про зняті у Одесі фільми, проект привертає увагу до багатої історії Одеської кіноспадщини.

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Однак, через забудову історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація сталася і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні для перегляду в гарній якості. Також у них відсутнє супроводжуюче наповнення, через що важко зрозуміти культурне чи історичне значення фільмів.

На завершення мандрівного фестивалю «З країни в Україну» на Одещині організатори влаштували концерт, на якому виступили українські гурти: Nesprosta, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Фестиваль «З країни в Україну»

Офіційний сайт фестивалю «З країни в Україну»: https://coukraine.org/

Facebook

Офіційний сайт Інтернет-видання ФІЛЬМАР: http://filmar.online/uk/

Facebook 

«Молодість»: ірраціональна та чуттєва

З 29 травня по 6 червня відбудеться 50-ий Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» в гібридному форматі. «Цьогоріч, ми святкуємо не лише 50 років фестивалю, але й 30-річчя незалежної України. Ми сфокусуємося на промоції українського кіно та гідній репрезентації України», – розповів Гліб Родченков, директор з розвитку та публічних комунікацій. 5 конкурсних секцій, близько 200 фільмів, десятки […]

КОСМІЧНІ НОВИНИ ✨📡🪐

🔸 Україна планує створити власний космодром, запустити сім супутників і виконати космічну програму за п’ять років. 🔸 Нові знімки Юпітера розкривають таємниці його атмосфери та переваги багатохвильової астрономії. 🔸У Дубаї створять перший у світі «космічний суд», який буде врегульовувати комерційні спори у космічній галузі. 🔸 Hubble виявив «кометну» туманність у сузір’ї Єдинорога, схожу на зірки […]

Як виглядає перший NFT-сингл у Східній Європі

Український гурт KAZKA підхопив тренд на NFT і першим у Східній Європі створив NFT-сингл. «М’ята» – містично-романтичний трек про казковий світ і першу закоханість. Він поєднав традиційні музичні інструменти з літніми вайбами. У кліпі солістка з’явиться в образі ельфа. Українська мережа магазинів «Сільпо» не залишилася осторонь та вийшла на крипторинок. Тепер гречаний багет, цукерки, просекко, […]

Мистецький Supermarket у Лондоні

Музей дизайну в Лондоні відкрив Supermarket: тут продаються товари першої необхідності. Інсталяцію створили місцеві дизайнери та художники. В асортименті – чай, кава, мийний засіб, маски, туалетний папір, напої, фрукти та овочі. Ціни – як у звичайному британському супермаркеті, хоча всі товари є витворами мистецтва. Експонати вже розпродали онлайн; у фізичному магазині продають до двох предметів […]