fbpx
В Україні, Блог, Культура, Суспільство Харьковчук Оксана

Інтернет-видання Фільмар про одеський кінематограф у рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну»

18.08.2019, 20:00

У рамках фестивалю «З країни в Україну», який відбувся у містах Одещини 16, 17 та 18 серпня, презентували Інтернет-видання про одеський кінематограф ФІЛЬМАР. Протягом трьох днів у Чорноморську, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі учасники мандрівного фестивалю брали участь у насиченій програмі заходу, а також познайомилися з Фільмарем.

This slideshow requires JavaScript.

Цього року культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну» проходить у 18 містечках України.

У рамках фестивалю діє 16 локацій: містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка, дитячий майданчик та інше.

Тож, вихідними на Одещині кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, а також ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», де разом з іншими інноваціями українців був представлений проєкт Фільмар.

Сучасний проєкт про одеський кінематограф Фільмар об’єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок.

За допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє порівняти кадри з фільмів і сучасні фотографії, а також архівні матеріали про зняті у Одесі фільми, проект привертає увагу до багатої історії Одеської кіноспадщини.

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Однак, через забудову історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація сталася і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні для перегляду в гарній якості. Також у них відсутнє супроводжуюче наповнення, через що важко зрозуміти культурне чи історичне значення фільмів.

На завершення мандрівного фестивалю «З країни в Україну» на Одещині організатори влаштували концерт, на якому виступили українські гурти: Nesprosta, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Фестиваль «З країни в Україну»

Офіційний сайт фестивалю «З країни в Україну»: https://coukraine.org/

Facebook

Офіційний сайт Інтернет-видання ФІЛЬМАР: http://filmar.online/uk/

Facebook 

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture