fbpx
В Україні, Блог, Культура, Суспільство Харьковчук Оксана

Інтернет-видання Фільмар про одеський кінематограф у рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну»

18.08.2019, 20:00

У рамках фестивалю «З країни в Україну», який відбувся у містах Одещини 16, 17 та 18 серпня, презентували Інтернет-видання про одеський кінематограф ФІЛЬМАР. Протягом трьох днів у Чорноморську, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі учасники мандрівного фестивалю брали участь у насиченій програмі заходу, а також познайомилися з Фільмарем.

This slideshow requires JavaScript.

Цього року культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну» проходить у 18 містечках України.

У рамках фестивалю діє 16 локацій: містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка, дитячий майданчик та інше.

Тож, вихідними на Одещині кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, а також ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», де разом з іншими інноваціями українців був представлений проєкт Фільмар.

Сучасний проєкт про одеський кінематограф Фільмар об’єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок.

За допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє порівняти кадри з фільмів і сучасні фотографії, а також архівні матеріали про зняті у Одесі фільми, проект привертає увагу до багатої історії Одеської кіноспадщини.

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Однак, через забудову історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація сталася і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні для перегляду в гарній якості. Також у них відсутнє супроводжуюче наповнення, через що важко зрозуміти культурне чи історичне значення фільмів.

На завершення мандрівного фестивалю «З країни в Україну» на Одещині організатори влаштували концерт, на якому виступили українські гурти: Nesprosta, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Фестиваль «З країни в Україну»

Офіційний сайт фестивалю «З країни в Україну»: https://coukraine.org/

Facebook

Офіційний сайт Інтернет-видання ФІЛЬМАР: http://filmar.online/uk/

Facebook 

Docudays UA

Docudays UA оголосив імена учасників національної конкурсної програми: ■ «Май далеко – май добре», Ганна Ярошевич;  ■ «Земля Івана», Андрій Лисецький;  ■ «Сіль із Бонневіллю», Семен Мозговий;  ■ «Казка про Коника», Уляна Осовська і Денис Страшний;  ■ «Рози. Фільм-кабаре», Ірена Стеценко. «Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: обиратимемо між коханням та покликанням, […]

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]