fbpx
В Україні, Блог, Культура, Суспільство Харьковчук Оксана

Інтернет-видання Фільмар про одеський кінематограф у рамках мандрівного фестивалю «З країни в Україну»

18.08.2019, 20:00

У рамках фестивалю «З країни в Україну», який відбувся у містах Одещини 16, 17 та 18 серпня, презентували Інтернет-видання про одеський кінематограф ФІЛЬМАР. Протягом трьох днів у Чорноморську, Білгород-Дністровську та Ізмаїлі учасники мандрівного фестивалю брали участь у насиченій програмі заходу, а також познайомилися з Фільмарем.

This slideshow requires JavaScript.

Цього року культурно-просвітницький фестиваль «З країни в Україну» проходить у 18 містечках України.

У рамках фестивалю діє 16 локацій: містечко майстрів, клуб інтелектуальних ігор, обмін книжками і літературні ігри у відкритій бібліотеці, спортивні змагання, спілкування з місцевою владою та знайомство з громадськими організаціями, фотовиставка, дитячий майданчик та інше.

Тож, вихідними на Одещині кожен охочий міг взяти участь у майстер-класах, змаганнях, дискусіях, а також ознайомитися із робототехнікою на майданчику «Сучасна Україна», де разом з іншими інноваціями українців був представлений проєкт Фільмар.

Сучасний проєкт про одеський кінематограф Фільмар об’єднує унікальні архівні матеріали, сучасні рецензії, реконструкцію кадрів з культових фільмів і карту локацій зйомок.

За допомогою спеціально створеної карти, що дозволяє порівняти кадри з фільмів і сучасні фотографії, а також архівні матеріали про зняті у Одесі фільми, проект привертає увагу до багатої історії Одеської кіноспадщини.

З часів винайдення кінематографу Одеса була потужним центром кіновиробництва. Історичні райони Одеси, які стали локацією для багатьох класичних фільмів, майже повністю збереглись до нашого часу. Однак, через забудову історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація сталася і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні для перегляду в гарній якості. Також у них відсутнє супроводжуюче наповнення, через що важко зрозуміти культурне чи історичне значення фільмів.

На завершення мандрівного фестивалю «З країни в Україну» на Одещині організатори влаштували концерт, на якому виступили українські гурти: Nesprosta, SECRET FORÉST, Alex Silakov, ERMAKOV, Олена Луценко, Роялькіт, MOTANKA.

Проведення фестивалів «З країни в Україну» стали можливими завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

This slideshow requires JavaScript.

Фото: Фестиваль «З країни в Україну»

Офіційний сайт фестивалю «З країни в Україну»: https://coukraine.org/

Facebook

Офіційний сайт Інтернет-видання ФІЛЬМАР: http://filmar.online/uk/

Facebook 

25 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 25 листопада припадає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Будь-яке насильство заподіює страждання та горе, від якого потерпають і старий, і малий, та саме жінки – поширена і вразлива група. У сучасному й майбутньому світі, який ми всі будуємо щодня, такого не повинно бути. В жодному разі. Іменини: Олександр, Борис, ВолодимирДанило, Дмитро, […]

Левітаційний поїзд Hyperloop вперше перевіз пасажирів 🚄

Концепція футуристичних подорожей передбачає пересування у капсулах у вакуумних трубах з дуже високою швидкістю. Virgin Hyperloop здійснив першу в історії подорож із пасажирами. Під час випробування в пустелі Невада двоє пасажирів – співробітників компанії – проїхали 500 м за 15 секунд з максимальною швидкістю 172 км/год. Амбіції Virgin щодо швидкості пересування сягають понад 1000 км/год. […]

«Локдаун» став словом року

Видавництво тлумачних словників англійської мови CollinsEnglishDictionary повідомило, що його почали використовувати частіше на 6000%. Першочергово «локдаун» походить із тюремної лексики та означає ситуацію, коли ув’язнених не випускали за порушення. Нині ж, слово має на увазі жорсткий карантин з великими обмеженнями. У топ-10 також потрапили слова: «корона вірус», «соціальне дистанціювання», «самоізоляція». The News&Culture

24 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 24 листопада припадає День завоювання друзів. Відзначається у день народження Дейла Карнегі, автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей». Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний майновим станом, чоловік шукав можливість чимось відзначитися. Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування. Іменини: Антон, Віктор, […]