fbpx
Суспільство, Культура, У світі

Гедонізм допомагає у досягненні цілей

01.08.2020, 10:00

This slideshow requires JavaScript.

«Гедонізм допомагає у досягненні цілей не гірше за вольові зусилля та самоконтроль», – такого висновку дійшли психологи Цюріхського університету.

Вони виявили, що гедонізм дієвий в усіх сферах людської діяльності. Навіть там, де ми звикли покладатися на сурову дисципліну, як-от спорт, дієти, боротьба зі шкідливими звичками та підтримка корисних.

Хочете з`їсти смаколик? Так і зробіть. Головне – чергувати наполегливість та відпочинок. Обмеження можуть викликати відчуття провини. За все підряд. «Цей маффін був зайвим» та «Сьогодні я не зробив нічого корисного» – вам знайомо?

Літо 2020, життя нагадує перегони. Звичайний відпочинок розцінюється як недолік. Наявність недоліку викликає поганий настрій та самопочуття, які не допомагають досягти мети.

«Гедонізм і довгострокові цілі не повинні суперечити один одному. Вони важливі для гарного самопочуття», – зазначає Катаріна Бернекер, одна із авторів дослідження.

Як би там не було, а відпочинок – дійсно важливий. Хоча б тому, що він дозволяє відновити сили, накопичити ресурси і розслабитись!

The News&Culture

 

Котолис: тварина на острові Корсика 🐈

Пухнастий хвіст “котолиса” фігурує у місцевому фольклорі, а пастухи розповідали про кота завдовжки метр із гострими, як бритва, зубами, який вночі полює на кіз. Тепер французькі вчені стверджують, що це новий вид. Однак офіційно не зареєстрований. Котолиса знайшли в лісі, де у віддаленому середовищі, він отримав прихисток від головного хижака – золотого орла. Тварина нагадує […]

27 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 27 листопада припадає Всесвітній день інформації. Для людини — всілякі сигнали і відомості, які передаються між ними усно, жестикулярно або письмово, та цілий ряд інших способів, спрямованих на передачу і сприйняття деяких даних усіма нашими органами чуття. Інформаційна сфера піддається всіляким рухам, коливанням, лавиноподібним наростанням, так званим «інформаційними вибухами» і навпаки обмеженням, скорочень, відомим […]

Фотографії шкільних зошитів як історичний документ

Ініціатори проєкту Exercise Book Archive збирають фотографії шкільних зошитів. Вони переконані: це історичні документи, які фіксують щось цікаве або важливе. Наприклад, замітки Другої світової війни: «Ми хочемо триматися разом, наш клас – спільнота. Ми будемо хорошими товаришами; вони завжди допомагають. Ми прослідкуємо, щоб усе було добре. Німецька дитина слухняна і завжди говорить правду» (вересень 1943 […]

26 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 26 листопада припадає День подяки. У четвертий четвер листопада в США відзначають День подяки, один із найпопулярніших та найстаріших християнських свят. З цим днем пов’язана низка традицій, які американці бережуть і дотримуються. Усі члени сім’ї повинні сходити до Церкви, а після служби зібратися за святковим столом, на якому неодмінно буде фарширована індичка з журавлинним […]