fbpx
Суспільство, Культура, У світі

Гедонізм допомагає у досягненні цілей

01.08.2020, 10:00

This slideshow requires JavaScript.

«Гедонізм допомагає у досягненні цілей не гірше за вольові зусилля та самоконтроль», – такого висновку дійшли психологи Цюріхського університету.

Вони виявили, що гедонізм дієвий в усіх сферах людської діяльності. Навіть там, де ми звикли покладатися на сурову дисципліну, як-от спорт, дієти, боротьба зі шкідливими звичками та підтримка корисних.

Хочете з`їсти смаколик? Так і зробіть. Головне – чергувати наполегливість та відпочинок. Обмеження можуть викликати відчуття провини. За все підряд. «Цей маффін був зайвим» та «Сьогодні я не зробив нічого корисного» – вам знайомо?

Літо 2020, життя нагадує перегони. Звичайний відпочинок розцінюється як недолік. Наявність недоліку викликає поганий настрій та самопочуття, які не допомагають досягти мети.

«Гедонізм і довгострокові цілі не повинні суперечити один одному. Вони важливі для гарного самопочуття», – зазначає Катаріна Бернекер, одна із авторів дослідження.

Як би там не було, а відпочинок – дійсно важливий. Хоча б тому, що він дозволяє відновити сили, накопичити ресурси і розслабитись!

The News&Culture

 

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture