fbpx
Суспільство, Культура, У світі

Гедонізм допомагає у досягненні цілей

01.08.2020, 10:00

This slideshow requires JavaScript.

«Гедонізм допомагає у досягненні цілей не гірше за вольові зусилля та самоконтроль», – такого висновку дійшли психологи Цюріхського університету.

Вони виявили, що гедонізм дієвий в усіх сферах людської діяльності. Навіть там, де ми звикли покладатися на сурову дисципліну, як-от спорт, дієти, боротьба зі шкідливими звичками та підтримка корисних.

Хочете з`їсти смаколик? Так і зробіть. Головне – чергувати наполегливість та відпочинок. Обмеження можуть викликати відчуття провини. За все підряд. «Цей маффін був зайвим» та «Сьогодні я не зробив нічого корисного» – вам знайомо?

Літо 2020, життя нагадує перегони. Звичайний відпочинок розцінюється як недолік. Наявність недоліку викликає поганий настрій та самопочуття, які не допомагають досягти мети.

«Гедонізм і довгострокові цілі не повинні суперечити один одному. Вони важливі для гарного самопочуття», – зазначає Катаріна Бернекер, одна із авторів дослідження.

Як би там не було, а відпочинок – дійсно важливий. Хоча б тому, що він дозволяє відновити сили, накопичити ресурси і розслабитись!

The News&Culture

 

Docudays UA

Docudays UA оголосив імена учасників національної конкурсної програми: ■ «Май далеко – май добре», Ганна Ярошевич;  ■ «Земля Івана», Андрій Лисецький;  ■ «Сіль із Бонневіллю», Семен Мозговий;  ■ «Казка про Коника», Уляна Осовська і Денис Страшний;  ■ «Рози. Фільм-кабаре», Ірена Стеценко. «Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: обиратимемо між коханням та покликанням, […]

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]