fbpx
У світі, В Україні, Важливе, Культура Оксана Харьковчук

Фруктовий флешмоб з Америки до України

21.12.2019, 10:00

В Америці завершилася Міжнародна ярмарка сучасного мистецтва Art Basel Miami Beach 2019. Мистецька ярмарка, яку організовують щорічно в Маямі-Біч, об’єднує різноманітні галереї в одному місці, а також дозволяє глядачам та поціновувачам прекрасного побачити найновіші предмети сучасного та авангардного мистецтва. Цьогоріч, незабутньою роботою для відвідувачів став «Комедіант» — банан, приклеєний до стіни монтажним скотчем, італійським художником Мауріціо Каттеланом. 

Понад 200 провідних галерей Північної Америки, Латинської Америки, Європи, Азії, Австралії та Африки під час ярмарки демонструють значні роботи майстрів модерного та авангардного мистецтва, а також нового покоління зірок митців. Картини, скульптури, інсталяції, фотографії, фільми та видані найвищої якості твори виставляються у головному виставковому залі. Відвідувачі можуть знайти роботи, починаючи від творів молодих художників до шедеврів музейного калібру.

Витвір «Комедіант» Мауріціо Каттелана вже продали у двох екземплярах за 120 тисяч доларів. А от третю версію роботи з’їв художник Девід Датун, назвавши свій перформанс «Голодний художник». Інсталяція стала мемом і породила цілу хвилю пародій і жартів по всьому світу, не оминувши й культурну столицю України.

Пам’ятник дітлахам-засновникам столиці Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либідь на Поштовій площі минулого тижня прикрасили до зимових свят. Їх одягнули у яскраві і теплі костюми. Український скульптор приготував сюрприз для перехожих у вигляді трьох бананів-миколайчиків, які скетчем прикріпив до лави.

«Це солодкий гостинець і вітання від українських художників італійським. Банан, прикріплений скотчем, став світовим трендом. Мої ж — солодкий подарунок тим, хто їх потребує», — пояснив Володимир Журавель.

Однак, нещодавно три банани, які прикріпили до лави на Поштовій площі в якості солодких подарунків, скульптору довелося замінити трьома лимонами. Мовляв, гостинець припав до душі тому, хто відчепив їх та з’їв, та щоб продовжити грайливий настрій біля пам’ятника малюкам-засновникам Києва, він знову приліпив до лавки нові подарунки. Ось так, фруктовий флешмоб з Америки дістався України, культура об’єднує!

Знайдено вкрадену картину!

Вкрадену картину Клімта повернуть італійській галереї RicciOddi. Картину Portraitof a lady (1916–1917) викрали 23 роки тому. Її випадково знайшов садівник у стіні хижки, де він зберігав свої інструменти. Винних у злочині так і не знайшли, справа залишилася нерозкритою. Сьогодні картину оцінюють у 60 мільйонів євро. Цього разу галерея забезпечить її посиленою безпекою, аби крадіжка не […]

Туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі»

У 2021 році на Закарпатті відкриють туристичний маршрут місцями зйомок фільму «Мої думки тихі».   «Кіно приваблює туристів. Складно не згадати про “Третю людину”, коли ти у Відні. Завдяки фільму “Залягти на дно в Брюгге” у пряникове містечко з’їжджаються на Різдво. Фінляндія вабить творчістю Акі Каурісмякі, а по місцях серіалу “Міст” водять дорогі екскурсії … […]

Ліногравюра знову в моді!

Це опукла гравюра, зображення якої створюють на лінолеумі, вирізають, наносять на поверхню та копіюють. Техніка виникла на початку ХХ століття і подібна до ксилографії. У 2020 році її активно використовують художники і дизайнери: книжкові ілюстрації, упаковки, шрифти, кастомізація одягу. Найвідоміші майстри в Україні: О. Кульчицька, О. Пащенко, В. Литвиненко, В. Левицький, І. Селіванов, О.Фіщенко, Г. […]

Стосується кожного: події за вихідні

🔸 Букерівську премію 2020 року дали за роман про жіночий алкоголізм – «Шаггі Бейн», який базується на особистих спогадах автора – Дугласа Стюарта. Рішення суддів було одностайним. 🔸 Українець Олексій Новіков завоював титул найсильнішої людини планети! У 2004 та 2007 роках у змаганнях перемагав українець Василь Вірастюк. 🔸 Учені виявили, що скляні пляшки шкодять природі […]