fbpx
У світі, В Україні, Важливе, Культура Оксана Харьковчук

Фруктовий флешмоб з Америки до України

21.12.2019, 10:00

В Америці завершилася Міжнародна ярмарка сучасного мистецтва Art Basel Miami Beach 2019. Мистецька ярмарка, яку організовують щорічно в Маямі-Біч, об’єднує різноманітні галереї в одному місці, а також дозволяє глядачам та поціновувачам прекрасного побачити найновіші предмети сучасного та авангардного мистецтва. Цьогоріч, незабутньою роботою для відвідувачів став «Комедіант» — банан, приклеєний до стіни монтажним скотчем, італійським художником Мауріціо Каттеланом. 

Понад 200 провідних галерей Північної Америки, Латинської Америки, Європи, Азії, Австралії та Африки під час ярмарки демонструють значні роботи майстрів модерного та авангардного мистецтва, а також нового покоління зірок митців. Картини, скульптури, інсталяції, фотографії, фільми та видані найвищої якості твори виставляються у головному виставковому залі. Відвідувачі можуть знайти роботи, починаючи від творів молодих художників до шедеврів музейного калібру.

Витвір «Комедіант» Мауріціо Каттелана вже продали у двох екземплярах за 120 тисяч доларів. А от третю версію роботи з’їв художник Девід Датун, назвавши свій перформанс «Голодний художник». Інсталяція стала мемом і породила цілу хвилю пародій і жартів по всьому світу, не оминувши й культурну столицю України.

Пам’ятник дітлахам-засновникам столиці Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либідь на Поштовій площі минулого тижня прикрасили до зимових свят. Їх одягнули у яскраві і теплі костюми. Український скульптор приготував сюрприз для перехожих у вигляді трьох бананів-миколайчиків, які скетчем прикріпив до лави.

«Це солодкий гостинець і вітання від українських художників італійським. Банан, прикріплений скотчем, став світовим трендом. Мої ж — солодкий подарунок тим, хто їх потребує», — пояснив Володимир Журавель.

Однак, нещодавно три банани, які прикріпили до лави на Поштовій площі в якості солодких подарунків, скульптору довелося замінити трьома лимонами. Мовляв, гостинець припав до душі тому, хто відчепив їх та з’їв, та щоб продовжити грайливий настрій біля пам’ятника малюкам-засновникам Києва, він знову приліпив до лавки нові подарунки. Ось так, фруктовий флешмоб з Америки дістався України, культура об’єднує!

В Афінах запрацював новий Олімпійський музей

Відкриття планувалося в 2020 році, але подію перенесли через пандемію. Музей поділено на дві частини: одна присвячена історії Олімпійських ігор, друга – атлетам та олімпійського руху. Дизайнери – грецькі архітектурні бюро KLab і Mulo Creative Lab. Саме в Афінах пройшла перша Олімпіада сучасної історії у 1896 році, і перші Ігри XXI століття – в 2004 […]

Незвичайний експеримент 🧐

Група французів провела 40 днів і ночей у печері Ломбрів (Франція) – без телефонів, годинників та сонячного світла. В експерименті Deep Time взяли участь восьмеро чоловіків і семеро жінок від 27 до 50 років. Вони спали у наметах, виробляли власну електроенергію та зовсім не контактували зі світом. Мета – перевірити, як люди адаптуються до втрати […]

Концепція розвитку штучного інтелекту в Україні

Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні на 2021-2024 роки. Мета – підвищити конкурентоспроможність в соціально-економічній, науково-технічній, оборонній, екологічній, національно-культурній та інших сферах. Для цього планують: ■ поліпшити якість освіти у сфері AI; ■ інноваційні проєкти з використанням AI; ■ підвищити рівень інформаційної безпеки та захисту даних; ■ удосконалити правове […]

📚 Книжковий Арсенал перенесли на 23-27 червня

Координаторка фестивалю Юлія Козловець нагадала про хештег #ДочекаємосьКнижкового й запропонувала долучитися до нього у соцмережах. «Книжковий Арсенал» організовують щорічно з 2011-го. Це одна з найбільших культурних подій в Україні, де мають змогу взаємодіяти книжкова, літературна та мистецька галузі. The News&Culture