fbpx
У світі, В Україні, Важливе, Культура Оксана Харьковчук

Фруктовий флешмоб з Америки до України

21.12.2019, 10:00

В Америці завершилася Міжнародна ярмарка сучасного мистецтва Art Basel Miami Beach 2019. Мистецька ярмарка, яку організовують щорічно в Маямі-Біч, об’єднує різноманітні галереї в одному місці, а також дозволяє глядачам та поціновувачам прекрасного побачити найновіші предмети сучасного та авангардного мистецтва. Цьогоріч, незабутньою роботою для відвідувачів став «Комедіант» — банан, приклеєний до стіни монтажним скотчем, італійським художником Мауріціо Каттеланом. 

Понад 200 провідних галерей Північної Америки, Латинської Америки, Європи, Азії, Австралії та Африки під час ярмарки демонструють значні роботи майстрів модерного та авангардного мистецтва, а також нового покоління зірок митців. Картини, скульптури, інсталяції, фотографії, фільми та видані найвищої якості твори виставляються у головному виставковому залі. Відвідувачі можуть знайти роботи, починаючи від творів молодих художників до шедеврів музейного калібру.

Витвір «Комедіант» Мауріціо Каттелана вже продали у двох екземплярах за 120 тисяч доларів. А от третю версію роботи з’їв художник Девід Датун, назвавши свій перформанс «Голодний художник». Інсталяція стала мемом і породила цілу хвилю пародій і жартів по всьому світу, не оминувши й культурну столицю України.

Пам’ятник дітлахам-засновникам столиці Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либідь на Поштовій площі минулого тижня прикрасили до зимових свят. Їх одягнули у яскраві і теплі костюми. Український скульптор приготував сюрприз для перехожих у вигляді трьох бананів-миколайчиків, які скетчем прикріпив до лави.

«Це солодкий гостинець і вітання від українських художників італійським. Банан, прикріплений скотчем, став світовим трендом. Мої ж — солодкий подарунок тим, хто їх потребує», — пояснив Володимир Журавель.

Однак, нещодавно три банани, які прикріпили до лави на Поштовій площі в якості солодких подарунків, скульптору довелося замінити трьома лимонами. Мовляв, гостинець припав до душі тому, хто відчепив їх та з’їв, та щоб продовжити грайливий настрій біля пам’ятника малюкам-засновникам Києва, він знову приліпив до лавки нові подарунки. Ось так, фруктовий флешмоб з Америки дістався України, культура об’єднує!

Docudays UA

Docudays UA оголосив імена учасників національної конкурсної програми: ■ «Май далеко – май добре», Ганна Ярошевич;  ■ «Земля Івана», Андрій Лисецький;  ■ «Сіль із Бонневіллю», Семен Мозговий;  ■ «Казка про Коника», Уляна Осовська і Денис Страшний;  ■ «Рози. Фільм-кабаре», Ірена Стеценко. «Ми придивимося до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: обиратимемо між коханням та покликанням, […]

Музичний інструмент, якому 18 тисяч років

Французькі науковці відтворили звучання музичного інструменту, якому 18 тисяч років – слухаємо. Це мушля хижого морського равлика Charonia lampas. Спочатку її розглядали, як ритуальну чашу, яку вивчали близько сторіччя. Дослідники припускають, що люди могли використовувати спеціальний мундштук із пташиної кістки, аби полегшити процес вилучення звуків. The News&Culture

Відеопроєкт про культурні події в Україні

Український інститут у Лондоні запускає відеопроєкт про визначних осіб, історичні та культурні події в Україні. «Ми обрали формат коротких відео, аби їх побачило більше людей […] Україна та її спадщина дуже різноманітні. Фільми зацікавлять як українців, так і іноземців», – зазначає Олеся Хромейчук, директорка інституту. Український інститут в Лондоні заснований у 1979 році кардиналом Йосифом […]

Гігантські сніжинки приголомшили Фінляндію ❄️

Митець Янне Піккьо та 11 волонтерів працювали над малюнками два дні. Їх утворюють тисячі слідів на засніженому полі для гольфу у місті Еспоо. Діаметр – 160 метрів. Одна з волонтерок повідомила, що вони три години сміялися і ходили, поки створювали арт-об’єкт. У цьому допомогла мотузка, снігоступи, спеціально роздурковані макети слідів та інструкції Янне. Правильні відбитки […]