В Україні, Суспільство

День архітектури України 1 липня

01.07.2019, 15:00

Щороку 1 липня українські архітектори та шанувальники архітектурного мистецтва країни відзначають своє професійне свято – День архітектури України.

Офіційно цей день почали святкувати з 17 червня 1995 року. День архітектури був заснований на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури.

Свято було приурочене до Всесвітнього дня архітектури, який заснував Міжнародний союз архітекторів у 1946 році, після Другої світової війни. Саме тоді потрібно було відновлювати підприємства та пам’ятки архітектури. Проте, з 1996 року на XX Генеральній асамблеї ООН у Барселоні Всесвітній день архітектури вирішили приурочити  до Всесвітнього дня житла, який традиційно відзначають у перший понеділок жовтня.

Україна знаходиться у центрі Європи, тож її архітектурне багатство помітно з будь-якої точки огляду. Наприклад, Храм-маяк Святителя Миколи Мірлікійського в селі Малоріченське – найвищий храм у Криму, середньовічний замок у Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра, ресторан «Поплавок» у Дніпропетровську – лише деякі з багатьох культурних пам’яток України.

У День архітектури України склалася чудова традиція – проводити вручення премій і винагород, а також присуджувати Державну премію України в галузі архітектури.

День архітектури України / Фото з відкритих джерел

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]