В Україні, У світі

18-го травня відзначається Міжнародний день музеїв

18.05.2019, 12:00

Міжнародний день музеїв відзначається в Україні та світі з 18 травня 1977 року. Цей день є унікальним для міжнародного музейного співтовариства і організований Міжнародною радою музеїв (ICOM). Святкування зосереджується на сфері культури, оскільки «Музеї є важливим засобом культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці і миру між народами». Про це йдеться на сайті Міжнародної ради музеїв (ICOM).

Цього року Міжнародний день музеїв присвячений ролі музеїв, яка змінюється в сучасному суспільстві.

«Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції» – саме таку тему обрала Міжнародна рада музеїв (ICOM). Музейні комплекси зберігають безцінні шедеври не тільки в Україні, а й у всьому світі. Тому музеям варто покращити свій підхід до аудиторії, стати більш інтерактивними, адаптованими та орієнтованими на громаду з метою культурного розвитку кожного шанувальника мистецтва.

Музеї перетворюються на культурні центри, тож вони шукають нові шляхи увіковічнення своїх колекцій, їх історії та спадщини, створюючи традиції, які матимуть новий сенс для майбутніх поколінь і актуальність для все більш різноманітної сучасної аудиторії на глобальному рівні.

Із кожним роком все більше і більше музеїв відзначають цей день, інколи навіть тиждень. Торік у заході взяли участь понад 37 тисяч музеїв у 158 країнах.

Фото: Міжнародна рада музеїв (ICOM)

Відкриття виставки «Fake People» Андрія Цоя у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ»

15 жовтня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» відбулося відкриття виставки живопису Андрія Цоя «Fake People». Проект досліджує бажання людини бути співучасником у підробці, як своїх емоцій та дій, так і оточуючих. Серед багатьох сучасних символістів роботи художника вирізняються лаконічністю за кольоровою гаммою, кількістю деталей і завжди несуть в собі певний код, зашифровану інформацію. Живопис […]

ART&SCIENCE ІІ – виставка про новітні методи дослідження картин у Музеї Ханенків

У рамках освітнього проєкту НА.МИ.СТ.О у Музеї Ханенків відбулося відкриття виставки ART&SCIENCE ІІ. Експозиція присвячена розвитку та застосуванню сучасних техніко-технологічних досліджень. Використовуючи п’ять новітніх методів дослідження, технологи і мистецтвознавці вивчили п’ять картин з музею і, лише одна з них, «Солдат та служниця» Абрахама Діпраама – виявилася оригінальною. Для роботи над проєктом ART&SCIENCE ІІ  музейні куратори […]