fbpx
День в Історії, Важливе

11 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

11.11.2019, 10:00

Свята

1918 – День пам’яті (День перемир’я). День незалежності Польщі.

11 листопада 1918 було підписано Комп’єнське перемир’я між її учасниками (країнами Антанти і Німеччиною), що ознаменувало завершення Першої світової війни.

У Польщі святкують День незалежності. Подія відбулася після завершення Першої світової війни, коли Польща проголосила незалежний статус від Австрії, Московії та Німеччини.

2008 – у світі вперше відзначили Міжнародний день енергозбереження. Свято засновано за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE для привернення уваги до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

11 листопада вважається Днем святого Мартіна – міжнародне свято на честь пам’яті про єпископа Мартіна Турского, покровителя бідних, нищих, біженців, пастухів, виноградарів і мельників. (St. Martin’s Day)

11 листопада в народі віддають честь пам’яті святої мучениці Анастасії Римляниної, заступниці овець і баранів, та святого Аврамія Ростовського, покровителя вівчарів.  З цього дня селяни починали прясти нитки та шити теплий одяг з овечої вовни.

Іменини

Чоловічі: Андрій, Василь, Віктор, Євген, Іван, Кирило, Кузьма, Клавдій, Марк, Микола, Наум, Леонід, Олексій, Павло, Пилип, Тимофій, Філіп.

Жіночі: Анастасія, Анна (Ганна), Марія.

Найцікавіші дати

1790 — до Королівства Великої Британії з Китаю вперше завезені хризантеми.

1859 — побачила світ поема Тараса Шевченка «Марія», відома за соціально-філософський зміст та біблійні мотиви.

1889 — місто Вашингтон став 42-м штатом США.

1925 — Луї Армстронг записав перші пластинки зі своєю групою Hot Five.

1930 — запатентований газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда.

1940 — у США випущені перші автомобілі марки «Джип». American Bantam Reconnaissance Car (1940).

1952 — у Каліфорнії продемонстрована дія першого відеомагнітофона.

1983 — американський інформатик Фред Коен продемонстрував перший у світі комп’ютерний вірус на безпековому семінарі в США. Програма захоплювала керування комп’ютером робила власні копії, «заражала» систему і поширювалась на інші пристрої. Тривалість: від 5хв до 1 год.

1987 — картина Ван Гога «Іриси» продана за рекордну суму на той час — $53,6 млн. Нині Іриси оцінюються в 109,4 млн.доларів.

1994 — Білл Гейтс встановив рекордну ціну для рукописів (30,8 млн доларів), придбавши 72-сторінкову працю «Кодекс Лестера» (The Codex Leicester) Леонардо да Вінчі на аукціоні Сотбіс в Нью-Йорку.

У цей день народилися

1513 — Станіслав Оріховський, український філософ доби Відродження.

1579 — Франс Снейдерс, фламандський художник.

1821 — Федір Достоєвський, російський письменник («Злочин і кара»).

1835 — Маттіас Йокумссон, національний поет Ісландії та автор ісландського державного гімну (†1920).

1837 — Артур Ґроттґер, польський художник, провідний представник романтизму в польському мистецтві, автор циклу творів на тему повстання 1863—1864 рр.

1849 — Калашников Василь, російський винахідник річкових пароплавів.

1863 — Поль Синьяк, французький художник-імпресіоніст («Піщаний берег моря»).

1868 — Жан Едуар Вюйяр, французький художник, представник символізму й модерну.

1889 — Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник-сатирик (Зенітка, Весна-красна, Вишневі усмішки).

1919 — Юхим Березін, український актор, член дуету «Тарапунька і Штепсель».

1919 — Ольга Кусенко, українська актриса.

1922 — Курт Воннеґут, американський письменник-фантаст.

1928 — Карлос Фуентес, мексиканський письменник.

1945 — Данієль Ортега Сааведра, президент Нікарагуа (1985-90, від 2007 р.).

1958 — Вадим Сікорський, український актор та режисер львівського театру імені Марії Заньковецької, заслужений діяч мистецтв України.

1962 — Демі Мур, американська акторка (Рядова Джейн, Тепер і потім, Пара хороших чоловіків, Лист Скарлет, Непристойна пропозиція, Сьомий знак, Колір ночі, Стриптиз, Вибір).

1974 — Леонардо Ді Капріо, американський актор, лауреат премії «Оскар» за найкращу чоловічу роль у фільмі «Легенда Г’ю Гласса» (2016).

У цей день пішли з життя

1855 — Серен К’єркегор, данський філософ і теолог, основоположник екзистенціалізму.

1911 — Володимир Ніколаєв, український архітектор російського походження.

1945 — Ольга Косач-Кривинюк, українська письменниця, літературознавця, перекладачка, етнографиня, лікарка. Дочка Олени Пчілки та Петра Косача, сестра Лесі Українки.

1946 — Микола Бурденко, видатний хірург українського походження, один із творців нейрохірургії, перший президент Академії медичних наук СРСР.

1975 — Володимир Ласовський, український художник, мистецтвознавець та критик, учень Мистецької школи Олекси Новаківського.

1976 — Александр Колдер, відомий американський скульптор, автор «мобілей» — кінетичних скульптур, які приводяться в рух електрикою або вітром.

2005 — Пітер Друкер, американський економіст австрійського походження, який вважається батьком сучасної теорії менеджменту.

2007 — Делберт Манн, американський режисер кіно і телебачення. Отримав премію «Оскар» за дебютний фільм «Марті». Режисер фільмів «Любов під в’язами», «Джейн Ейр», «На західному фронті без змін».

2015 — Юнгвальд-Хількевич Георгій Емілійович, український і російський кінорежисер, сценарист, художник. Заслужений діяч мистецтв України (1995).

11 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості / Фото з відкритих джерел

25 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 25 листопада припадає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками. Будь-яке насильство заподіює страждання та горе, від якого потерпають і старий, і малий, та саме жінки – поширена і вразлива група. У сучасному й майбутньому світі, який ми всі будуємо щодня, такого не повинно бути. В жодному разі. Іменини: Олександр, Борис, ВолодимирДанило, Дмитро, […]

Левітаційний поїзд Hyperloop вперше перевіз пасажирів 🚄

Концепція футуристичних подорожей передбачає пересування у капсулах у вакуумних трубах з дуже високою швидкістю. Virgin Hyperloop здійснив першу в історії подорож із пасажирами. Під час випробування в пустелі Невада двоє пасажирів – співробітників компанії – проїхали 500 м за 15 секунд з максимальною швидкістю 172 км/год. Амбіції Virgin щодо швидкості пересування сягають понад 1000 км/год. […]

«Локдаун» став словом року

Видавництво тлумачних словників англійської мови CollinsEnglishDictionary повідомило, що його почали використовувати частіше на 6000%. Першочергово «локдаун» походить із тюремної лексики та означає ситуацію, коли ув’язнених не випускали за порушення. Нині ж, слово має на увазі жорсткий карантин з великими обмеженнями. У топ-10 також потрапили слова: «корона вірус», «соціальне дистанціювання», «самоізоляція». The News&Culture

24 листопада. День в історії: свята, іменини, найцікавіші дати, видатні особистості – The News&Culture

Свята 24 листопада припадає День завоювання друзів. Відзначається у день народження Дейла Карнегі, автора книги «Як здобувати друзів і впливати на людей». Прагнучи подолати комплекс меншовартості, викликаний майновим станом, чоловік шукав можливість чимось відзначитися. Практикуючись в ораторському мистецтві в студентських дискусіях, він несподівано для себе виявив, що знайшов деякі способи ефективного спілкування. Іменини: Антон, Віктор, […]